Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápiás kapcsolatban számít...

Terápiás kapcsolatban számít a nagy korkülönbség páciens és pszichológus között?

Figyelt kérdés
Még nem voltam pszichológusnál, most keresgélek. Találtam olyat aki szimpatikus lenne, de kb. 25 évvel idősebb nálam. Okozhat ez problémát? (Én 25 éves nő vagyok, ő 50 éves nő.)

2019. dec. 25. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy okozhat, semmi köze a kornak a hatékonysághoz. Sőt, az idősebb szakembernek nagyobb a tapasztalata.
2019. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha találnál egy 25 évest, abban jobban bíznál?

Mert azt rosszul tennéd, ha csak a kor alapján döntenél.

Mindketten ugyanazt tanulták.

A korkülönbség itt nem számít.

Lehet az ötvenes is profi, és lehet hogy a huszonötössel sem jönnél ki.

Sőt az idősebbnek több a tapasztalata, és gyakorlata is.

2019. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne a kor legyen a kritérium, hanem az, hogy kiképzett terapeuta-e az illető.
2019. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nálam sokkal idősebbhez járok.(már nyugdíjas) nála jobbat nem is kívánhatnék.
2019. dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, az alap, hogy képzett terapeutát kerestem. Csak azért voltam bizonytalan, mert kb. az anyukám is lehetne. Nem tudom ez mennyire lesz fura, mennyire tudok majd megnyílni előtte. Viszont valóban, a több tapasztalat is sokat számíthat. Kíváncsi vagyok és kicsit félek. Köszi a válaszokat! :)
2019. dec. 26. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá okod, hogy féljél, nekik a segítés a foglalkozásuk. Biztos, hogy kedves lesz, és olyan légkört teremt, amiben jól fog esni megnyílni. Hiszen azért mész oda.
2019. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!