Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológusnak mennyit...

Egy pszichológusnak mennyit kellene közbeszólnia?

Figyelt kérdés

Üdv. 6 alkalommal jártam eddig pszichológusnál, az első 3 alkalommal szinte csak én beszéltem szó szerint, ami nem is volt baj, mert nagyon sok dolog nyomasztott és jól esett kiadni magamból. A másik 3 találkozás is így indult, hogy elmeséltem, hogy mi történt velem, ezzel elment a foglalkozásnak a fele nagyjából. Utána meditációs technikákat veszünk.


Viszont nem nagyon szól bele, nem nagyon szokott kérdezni sem, érzem a változást, de annyira mégsem.


Kicsit lehet most ezt frusztrál mert többre számítottam, de az is lehet hogy nem ő az igazi szakember számomra, de mivel először járok pszichológusnál, igy nincs viszonyitási alapom.


Normális ez így? Legfőbb gondom, hogy nem tudom a múltat elengedni, de azzal, hogy meditálunk nem hiszem, hogy sikerül javitanom ezen..


Ismerőseim akik jártam ők azt mondták összesen 1-2 alkalommal voltak mert, hogy nekik annyi is elég volt, mert abból állt az ülés, hogy folyamatosan kérdezgette őket és ezzel terelték magukat egy irány felé, de itt nincs ilyen, én beszélek javarészt, meg meditálunk amik hasonlóak ami a youtuben is van, csak az nem kerül 10 ezer forintomba alkalmanként...


Vélemény?



2019. dec. 15. 12:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Ismerőseim akik már jártak pszichológusnál*
2019. dec. 15. 12:27
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne játszd ki a segítőt. Fogd meg a kezét és bízz benne. Csak akkor tud neked segíteni, ha meg bízol benne, és nem kavarsz ide a háta mögött.
2019. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Mit beszéltetek meg az elején? Általában tisztázni szokták, hogy mi a cél, és milyen technikával kívánjátok azt megvalósítani.

Egyébként némi ellentmondást érzek. "érzem a változást" vs. " hasonlóak ami a youtuben is van, csak az nem kerül 10 ezer forintomba alkalmanként..."

Mégsem lettél jobban nélküle, pedig Youtube addig is volt. ;)

De ha nem jön be, akkor tényleg lehet, hogy váltani kell. Bár előtte tehetsz egy próbát, hogy megmondod neki, hogy ez neked nem az igazi. Tudod: néma gyereknek anyja sem érti a szavát. ;)

2019. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs benne ellentmondás.


Az első 3 alkalommal elmeséltem, hogy mi volt az az út amivel eljutottam arra a lelki állapotra ahol most vagyok. Ebben összefoglaltam a jó és rossz dolgokat egyaránt.


Volt amiben megvilágosodtam, hogy mennyire rossz a viselkedésmintám sok szituációban. Erre értettem, hogy éreztem a javulást.


A meditációs technikákat fölöslegesnek tartom, mert valahogy nem tudok vele azonosulni, már korábban sem mikor a youtuben próbálkoztam vele, most meg ugyanaz megy itt is, csak személyesen mondja valaki mit csináljak nem a számítógép hangfalából jön a hang. Ennyi.


Én azt hiányolom, hogy nem kapcsolódik be kérdésekkel vagy valami, amivel kicsit terelné a gondolkodásomat.


A néma gyerek hasonlat pedig nagyon nem illik oda, ahol 50 percből 49-et én beszélek :)


írnám, hogy köszi a hozzászólást, de nem lettem előrébb semmivel

2019. dec. 15. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy úgy ítéli meg, hogy tudsz, és akarsz beszélni, valakinek ez egyáltalán nem megy. Nyugodtan kérdezd meg, hogy ő mit gondol, vagy merre haladtok!
2019. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Jártam pszichológusnál és pszichiáternél is terápián. Egyértelműen az utóbbi segített ki a bajból, ő adta nekem amit te is elvársz. Engem is megpróbált megtanítani relaxálni a pszichológus, ezzel sok idő elment feleslegesen, mert azt a szűk réteget erősítem aki nem tud ja megtanulni, a beszélgetés viszont nem volt kielégítő. Keress pszichiátert, olyat aki nem gyógyszerez, hanem beszélget. Sajnos ez általában magánrendelés, a tb-s idő hiányban nem hatásos.
2019. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Voltam már pszichiáternél is korábban, de nem volt meggyőző.


Feltűnően untattam.


Na ő pont olyan volt, aki folyamatosan kérdezett, és a válaszaimból mindig mondott egy tényt, ami szerintem teljesen nem volt igaz. A végén már olyan dolgoknál kötöttünk ki, hogy gondolkoztam azon, hogy ez valami rossz vicc-e.


Egy olyan 20 perc után azt mondta, hogy kár ezt ragozni, ad egy gyógyszert, mert felsorolt 4-5 dolgot amilyen bajom van és azon csak ez segít.


Inkább nem éltem az antidepresszánssal. Kiváltottam a gyógyszert, de azóta sem szedem.

2019. dec. 15. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt is vannak rossz és jó orvosok. Neked nem volt szerencséd, nekem igen. Keresd meg a legjobbat! Mert ez sem az, ahol most jársz. Jobbulást!
2019. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a szakember neked nem jön be. Keress másikat, akinek rögtön az elején mondd is el az ezzel való tapasztalataidat. Kár az idődet és a pénzedet pocsékolni. Biztos, hogy ez pszichológus?
2019. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem te nem akarsz szembenézni magaddal, a hibáiddal és a problémáiddal. Ha a pszichológus és a pszichiáter sem jött be, mert kibúvókat keresel, nem a megoldást, akkor nem velük van a baj.

És ezt, mint 11 éve diagnosztizált bipoláris zavaros ember mondom, a legnagyobb jóindulattal :)

2019. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!