Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt hogy én sose...

Miért érzem azt hogy én sose leszek elég jó?

Figyelt kérdés

Én semmiben és senkinek se vagyok elég jó. A családomat se éreztem soha hogy igazán szeretne. Az iskolában kicsúfoltak, mert nem voltam bőbeszédű, és félénk voltam. Az állítólagos barátaimon is mintha azt éreztem volna hogy szégyellnek engem az iskolában. Munkahelyen szintén nem sikerült barátokat szereznem. Párkapcsolataim pedig szintén nem sikerülnek. Legutoljára is kihasznált a volt barátom, amit persze tudok, hogy én is hibás vagyok. Szedek antidepresszánst, de még az se ölte ki teljesen ezt a gondolatot a fejemből. Én is mindig vágytam arra hogy jónak tűnjek mások szemében, szerethetőnek.


Nekem lehet az se lenne elég jó, ha kétszer születnék újra. Emiatt mert senkinek se vagyok elég jó, utálom magam. n/26


2019. dec. 26. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Tessék pszichológushoz fordulni és kiölni a megfelelési kényszert.
2019. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns nem nagyon fog gondolatokat kiölni a fejedből, azt neked kell megtenni, a gyógyszer csak (remélhetőleg) könnyebbé teszi.

Az, hogy hogyan bánnak veled, semmit nem árul el arról, hogy te mennyire vagy "elég jó". Nem élünk univerzálisan igazságos világban. És nem igazán hiszem, hogy van olyan hiba, ami miatt megérdemelné az ember, hogy kihasználják.

Szerintem is jót tenne neked egy jó pszichológus. Nem vagy kevesebb te sem, mint bárki más, remélem sikerül majd ezt belátni. :)

2019. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

koncentrálj másra találj hobbit ahhoz kapcsolódóan hasonló érdeklődésű embereket az növelheti az önértékelésed és Magadnak elég jó lehetsz szeretheted magad aminek következtében mások is szeretni fognak

vagy csak fejtsd ki a problémádat privátban szívesen meghallgatlak játha az is segít

én is küzdök önutálattal

2019. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!