Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vegyem rá magam arra,...

Hogy vegyem rá magam arra, hogy végre felkeressek egy pszichológust, ha tudom, hogy még vele is képtelen lennék kommunikálni?

Figyelt kérdés

Talán ennyire mint most meg sohasem voltam lent, ezért is írok ide, bar elég hülyén érzem magam amiatt, hogy egy névtelen fórumra írok vadidegen embereknek a depressziomról. Egyrészt, sajnos nem hiszek a pszichológusokban, ugyan hogy tudna segíteni egy nagyon drága beszélgetés egy halmozottan mentális beteg emberen, akinek a családja 80 százaléka mentális beteg? Ha elmennek hozza mar azt sem tudom, hogy hol kellene kezdenem, olyan sok a gond

Nálam ez örökletes, ha ránézek az apámra, biztos vagyok benne, hogy ebből nincs kiút, kenyszerbetegsegtol elkezdve, nárcisztikus személyiségzavara es biztos vagyok benne, hogy aszperger szindrómája is van. Biztos vagyok benne, hogy nekem is az van, ezért megcsak a szemükbe sem tudok nézni az embereknek beszélgetés közben, hogy tudnám így elmondani ezeket a dolgokat valakinek személyesen, mikor annyira szégyellem az egészet? Gyerekkoromban csak annyit láttam tőle, hogy vagy sirogorcsei vannak, vagy brutális duhkitoresei(pont mint nekem az elmúlt par évben), es nem egyszer mondta mar, hogy véget akar vetni az életének... szerencsére mar évekkel ezelőtt visszament a szülőhazájába, ezért mar legalább látnom nem kell, de sajnos akárhányszor ragondolok csak az van a fejemben, hogy miért lehetett egy ilyen borzalmas, beteg embernek gyereke

A családom más tagjairól ne is beszéljünk, mindenkit csak a depresszió kínoz, többen is mondtak mar, hogy meg akarnak halni, es volt is mar egy öngyilkosság a családomban

Barátaim nincsenek, kapcsolatot kialakítani nem tudok, soha nem volt senkim es soha nem is lesz, mivel képtelen vagyok az intimitásra meg 25 évesen is.

Pedig első ránézésre soha senki nem mondana meg hogy az egesz család halmozottan mentális beteg

Egy ilyen helyzettel mégis mit tud kezdeni egy pszichológus? 8 eve lettem először depressziós, azóta néha meg büszke is vagyok magamra, hogy egyáltalán eddig kihúztam, pedig volt mar nagyon sokszor, hogy egesz éjszaka a földön fetrengve üvöltottem es bogtem a fájdalomtól amit ez a borzalom okoz

Szerintem vannak olyan emberek akiken egyszerűen nem lehet segíteni, es en is olyan vagyok

Öngyilkosságon vagy zart osztályon kívül nincs más lehetőség

Mar azért is nagyon rosszul érzem magam, hogy ezt ide leírom, de most úgy érzem muszáj volt, az mar évek óta módszerem, hogy megfogalmazom magamban, hogy mi a gond, es elképzelem hogy elmondom egy pszichológusnak, vagy valakinek aki megért, ezt mar kényszeresen csinálom ilyen ember sajnos nincs sz életemben


2019. dec. 29. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sokkal jobb lenne egy pszichológus, lehetséges, sőt biztos hogy gyógyszerre lenne szükséged a terápiás beszélgetés mellett. Tudom, hogy semmit nem ér, de fel a fejjel!💜
2019. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Keresd fel a pszichológust nyugodtan! Ő tudja,hogy hogyan bírjon rá arra,hogy megnyílj előtte. Ha ez egy orvosnál nem sikerül,akkor érdemes mással próbálkozni,mert többféle módszer van, az emberek is többfélék.
2019. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Próbáld meg a pszichológust, ha magadtól nem megy, lehet, hogy ő segíteni tud neked. Ha nem tudsz mások szemébe nézni, az nem csak aspergert jelenthet, szimpla önbizalomhiánynak is tünete lehet. Az aspergereseket nem is tudom, zavarja-e ez a tünetük.
2019. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én idén nyáron mentem el ugyan nem pszichológushoz hanem pszichiáterhez nagyon nehezen vettem rá magam és amiután bementem hozzá leültem mellé és annyira nem tudtam megszólalni hogy helyette elkezdtem sírni ő elkezdett nyugodt és kedves hangon beszélni hozzám mondta hogy vele biztonságba vagyok stb... rögtön abbahagytam a sírást.Utána kérdezgetett kb 30percet beszélgettünk rengeteg tanácsot adott folyamatosan sugározta a pozitivitást a végén mondta hogy bármi van vagy csak szimplán beszélgetni szeretnék valakivel nyugodtan menjek hozzá akár mindennap és ez nekem hihetetlenül jól esett.

Bánom hogy nem kerestem fel előbb egy szakembert így sok "szenvedést" megspórolhattam volna. Ne aggódj tudják hogy bírjanak téged szóra engem is sikerült pedig velem aztán tényleg nehéz volt kommunikálni az orvosom mégis rátudott venni hogy "rendesen" beszéljek.

2019. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, talán ennyire mégiscsak jo egy ilyen oldal is, hogy az ember végre nem csak magának fogalmazza meg a dolgokat, hanem végre valakikek, bar nyilván értelme nincs. Tudom, hogy végre mar segítséget kellene kérnem, de meg arra is nehezen vettem ra magam, hogy ide írjak

Ilyenkor az ünnepek alatt csak meg rosszabb, mert látom hogy mindenki karácsonyozik es ünnepel, en viszont végig csak a sötét szobámban voltam egyedül es szilveszterkor is ott leszek

Az is igaz hogy nagyon negatív vagyok, de hogyan lehetnek egy kicsit is pozitív ilyen élettel, teljesen magányosan, mikor jönnek a duhkitoresek azt pedig sajnos valamivel le kell vezetni

Alvási ciklusom mar nincs is csak rengeteg altatóval tudok aludni, de meg így is felriadok egy par óra múlva,ilyenkor egy par másodperc alatt azonnal magamhoz terek es az összes borzalom ami a fejemben van azonnal visszatér es ugyanúgy kínoz mint mielőtt elaludtam, pedig mar évek óta az alvás az egyetlen amit várok minden egyes nap

A legnagyobb gond, hogy sajnos csak s családomon jár az eszem es a rengeteg mentális bajunkon, sajnos így érzem, hogy családilag szivat minket a sors es ezen semmilyen pszichológus, pszichiáter sem tud segíteni

A borzalmas apám is sokáig tömte azzal a fejem, rohamai közben, hogy nem tehetünk semmit csak nézzek végig a családon es meglátom hogy ez a sorsunk... ebből is látszik hogy mennyire undorító egy ember, teljesen alkalmatlan apának(nem is volt az soha), de meg embernek is

Miközben ezt írom is sirogorcsom van épp, teljesen egyedül vagyok az ünnepek közepén, mindenki előtt titkolom, hogy milyen nagy gondjaim vannak, csak az anyám tudja, de vele nagyon különböző személyiségek vagyunk, es o el sem tudja képzelni hogy mi az s depresszió annak ellenére hogy hosszú éveket elszenvedett az apám mellet, ugyanolyan tüneteim vannak mint neki es meg így is hagyta, mikor hónapokon keresztül csak a szobámban bogtem vagy kelletlenül feküdtem az agyon, es szinte semmit nem ettem hónapokig...

mégis hogy lehetne bármi esélyem arra, hogy ne kelljen megolnom magam? Nagyon mérges vagyok az életre, hogy ilyenné tett....

előre is elnézést, ha ezt bárki elolvassa, szörnyű lehet megcsak olvasni is, es nyilván nincs is értelme ezt ide leínom, de jelenleg jobb mintha csak egy elképzelt személynek mondanám

2019. dec. 30. 23:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudatosítani a fejedben,mert hülye nem vagy,sőt az írásod alapján egy nagyon értelmes embernek tűnsz,hogy nem csak Te és a családod van volt ilyen helyzetben és van akinek sikerül ezen túllendülnie,ha megfelelő segítséget kér. Mivel az eseted nem egyszerű, ne pszichológushoz forduljál,hanem pszichiátriára(nem kell beutaló sem). Hidd el,hogy ahogyan itt meg tudtál nyílni, ott is meg fogsz tudni,ha nem is rögtön. Ahhoz,hogy mások segíthessenek először magadon kell segíteni, az első lépést Neked kell megtenned. Bízz magadban, sikerülni fog!
2019. dec. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!