Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire jellemző hogy egy...

Mennyire jellemző hogy egy autistának idegesítő, irritáló viselkedése van?

Figyelt kérdés

Olyan, akiről így elsőre nem tűnik fel semmi, de így idővel észre veszed, hogy csomó dologban kb azt sem tudja merre van fejjel a világban.


Én valahogy még sosem találkoztam a filmekből ismert "zseni autistákkal" csak ilyenekkel...


2019. dec. 30. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Bár nálam hivatalosan nem diagnosztizálták, de az autistákra jellemző tüneteim vannak, emiatt a suliban kiközösítettek.

Sajnos egy bizonyos empátia szükséges ahhoz, hogy egy másképpen gondolkodó embert ne bánts vagy szivass, neked úgy látszik ez a képességed nincs meg.

Pont az ilyen emberek miatt, mint te, nem tudtam még most, 33 évesen sem beilleszkedni a társadalomba, és már nem is szeretnék, ha csak lenézést kapok tőletek, jobb esetben, rosszabb esetben pedig bolondnak vagy fogyatékosnak neveznek.

2019. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam autistakkal. Ott mondták a nevelők, hogy haragszanak a filmekre, mert úgy állítják be, mintha minden autista kiemelkedő képességű lenne valamiben, holott ez nagyon nincs így.sok közülük szálló fogyatékos, de ilyan széles a -skála, hogy a fogyatékostól addig terjed, hogy egyre se veszed, max azt, hogy kissé bogaras az illető.
2019. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Unokaöcsém autista, így hamar észrevettük, és megszoktuk már a furcsa viselkedéseit.

De ahogy idősödöm, és ahogy napi szinten látom, hallom körülöttem az embereket akik magukat egészségesnek tartják, rájövök, hogy nem az autista unokaöcsémnek vannak idegesítő, irritáló viselkedése, hanem az eégszséges embereknek is.

Unokaöcsém egyik viselkedése, hogy "tördeli" a kezeit. Vagyis ropogtatja, morzsolgatja. Sokszor hümmög magában. Van amikor minden ok nélkül a szemei jobbra-balra mozognak, mintha valaki ide-oda pattogtattna labád, és azt követné a szemével. Ezek ilyen apró állandó viselkedések, amik nem is olyan zavaróak.

Sokkal zavaróbb amikor idegen emberek nem tudnak rendesen enni.

Pl- nyitott szájjal esznek, közben beszélnek is.

- csámcsog, szürcsög-

- ordítva telefonál, hogy mindenki hallja.

- szipogás ( ez a halálom)

- állandó csattogás, csettingetés a kezükkel.

etc.

Sok nem autista embernek fel sem tűnik,hogy kényszeres mozgása, viselkedése van. Ezért nem is értem, hogy ezek az emberek mi jogon nézik le a beteg embereket.

2019. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Olyan, akiről így elsőre nem tűnik fel semmi, de így idővel észre veszed, hogy csomó dologban kb azt sem tudja merre van fejjel a világban."

Miból gondolod, hogy autista?

Miért lenne (idézlek) "egy autistának idegesítő, irritáló viselkedése"?

Megintcsak idézlek:

"Én valahogy még sosem találkoztam a filmekből ismert "zseni autistákkal" csak ilyenekkel..."

Elmondanád, hogy hány autistával találkoztál?

És végül, de nem utolsó sorban: felsorolnál 5 (azaz öt) filmcímet amire a kérdésd alapozod?

Szerintem kevesebb tv, es több való élet amire szükséged van.

2019. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Az Asperger szindrómások is produkálhatnak autisztikus tüneteket.
2019. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem is mindig piszkáltak.

Bár gyerekkoromban valóban nagyon szörnyű voltam..


Valamennyire már tudok közösségi életet élni, de mind a mai napig nehezebben találom meg a közös hangot az emberekkel...

2020. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a tesóm aspergeres, és elképesztően idegesítő
2021. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Ne legyetek álszentek, sok autista tényleg szinte elviselhetetlen
2021. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!