Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan beteg vagy szimplán...

Mentálisan beteg vagy szimplán számító manipulátor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot kérek.


Volt egy barátnőm egy másik országból távkapcsolatban 2 évig, Interpalson ismerkedtünk meg.


Már az első perctől jeleztem neki, hogy én többet szeretnék mint barátság. Ő nem volt ellene, már első találkozástól kezdve nagyon kedves volt, küldte a jeleket, kézen fogva sétáltunk, pár napon belül csók is volt. Aztán miután hazjöttem meggondolta magát, azt írta csak barátnak szeretne. Aztán ez a forgatókönyv ismétlődött az összes találkozásunk alkalmával és utána. Közben egyik találkozásunkkor ő közölte, hogy mi már egy pár vagyunk és szeretne továbblépni. Vettem gyűrűt, megkértem a kezét ő igent mondott és közölte, hogy immár ő a menyasszonyom.

Ezután 2 héttel küldött egy üzenetet, hogy nem akar velem házasságot, sem kapcsolatot, ő igazából soha nem érzett többet irántam mint barátság és azért mondta, hogy mi egy pár vagyunk, azért fogadta el a gyűrűt, azért feküdt le velem, azért jött el Magyarországra mert a kedvembe akart járni.


Közben voltak időszakok mikor napokra eltűnt és utána úgy folytatta a kommunikációt mintha mi sem történt volna. Többször rajta kaptam hogy hazudott és mikor szembesítettem vele, terelte a szót, mindig kimagyarázta magát.

Először azt mondta, hogy még soha nem volt párkapcsolata, férfival sem volt, aztán ahogy telt az idő úgy kerültek elő pasik, szeretők a múltból, akik közül volt akiről kiderült, hogy soha nem is találkoztak, sőt évek óta üldözi a szerelmével, a pasi meg menekül előle.


Mióta szakított teljesen összetörtem, a padlóra kerültem, csak rá tudok gondolni és a miértet keresem. Ő pedig azóta is irogat, igaz többször is eltűnik napokra aztán megint előkerül és ír. És mikor nem ír szabályosan elvonási tüneteim vannak. De már a múltat is át akarja írni, mintha az egész meg sem történt volna, mintha az egészet én beszéltem volna be magamnak, hogy mi egy pár vagyunk és azt is írta, hogy közöttünk soha nem történt semmi.


2019. dec. 31. 16:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá szeretnék tenni, hogy az anyján kívül tudtommal nincs senkije (legalábbis ezt mondta) nincsenek, barátai, egy idő után mindenki lelép mellőle. Apja csak addig volt amíg az anyja terhes nem lett. És az anyjával is nagyon furcsa kapcsolatban van, pl 33 évesen még mindig egy ágyban alszik vele, amikor együtt voltunk is folyamatosan vele chatelt és mikor az anyja jelen volt akkor én eléggé hanyagolva voltam részéről.
2019. dec. 31. 16:39
 2/5 TR75 ***** válasza:

Lehet, hogy mindkettő.

Szerintem MINDEN kommunikációt szakíts meg vele. Te is tudod, hogy nincs más mód arra, hogy kikerülj ebből a helyzetből. Látta, hogy vevő vagy a manipulációra, hát alkalmazza is rendesen.

2019. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ő 33 éves én 37 éves vagyok.

Még az merült fel bennem, hogy én értettem mindent félre, én gondoltam bele többet mint ami benne volt vagy ő neki lehet valamilyen mentális problémája azért történt ez? Utóbbi esetében ez valamilyen személyiségzavar lehet részéről?

2019. dec. 31. 17:11
 4/5 TR75 ***** válasza:

Először is. Ne legyél ennyire naiv. De tényleg.

Szerinted, ha valaki előbb elfogad egy eljegyzési gyűrűt teljesen komolyan, aztán meg azt mondja, hogy nem is volt közöttetek semmi komoly (majd még ezt a dolgot eljátssza párszor oda-visza), az egyetlen pillanatra is komolyan vehető?

Azt nem tudom, hogy ez utal-e valamilyen mentális-pszichés dologra, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Lehet pszichopata, nárcisztikus, borderline, de lehet, hogy egyszerűen csak egy sz.r ember. Abból, amiket leírtál róla, tipikusan olyan személy, akivel kapcsolatban egyetlen helyes dolgot tehetsz: minél messzebbre elkerülöd. Megváltoztatni nem tudod, ugyan lehet, hogy leígéri majd a csillagokat is az égről, de ténylegesen megváltoztatni nem fogod sosem.

A módszere tipikusnak mondható: előbb beetet, aztán amikor ráharapsz a csalira, akkor elkezdi az idomítást. Látja. hogy vevő vagy erre a húzd meg-ereszd meg játékra (ebben neked is sarad van), és mestere is ennek.

Én megfontolnám a telefonszám és emailcím cseréjét, letiltanám minden közösségi oldalon, nem reagálnék semmilyen kísérletére.

Sajnos abból, amit elmondtál, teljesen világosan látszik, hogy erősen a befolyása alá kerültél, képtelen vagy csak megkísérelni is az objektív átgondolását annak, hogy mi folyik.

És sajnos nyilvánvalóan neked is van valamilyen lelki sérülésed.

2019. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TR75 ***** válasza:
ejnye: visza=vissza
2019. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!