Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan hogy valaki...

Létezik olyan hogy valaki semmit nem ér?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy szinte mindenki jó valakinek. Persze van kivétel, de én több párt látok, mint szinglit. Amiatt hogy nincs párom értéktelenebbnek gondolom magam, hiszen akinek nincs senkije arról azt gondolják a kutyának se kell. Míg akinek van valakije azoknak gratulálnak. Voltak kapcsolataim, de mindig csak nekem kellett alkalmazkodnom. Bezzeg az exem ahogy látom az barátnőnek a kedvére tesz, nem úgy mint nekem. Olyan jó lenne ha valaki számára én is értékes lennék, és nem csak lenéznének a férfiak. Amiatt mert még egy férfi sem szeretett értelmetlennek látom az életemet, míg ez másnak könnyen megadatott, és elegem is van az életből mert senkinek se vagyok elég jó.

Az a kényszergondolatom sokszor, hogy én semmit nem érek, és értelme sincs élnem.


2019. dec. 31. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz értékes valaki, hogy van párja, hanem attól, hogy milyen ember...
2019. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichiátered mit mondott erre?
2019. dec. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze. Itt vagyok élő példának.
2019. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"akinek nincs senkije arról azt gondolják a kutyának se kell"

És akkor mi van? Most össze kène jönnie minden szinglinek az első nővel/férfival, nehogy valami idióta rossz véleménnyel legyen róluk?

"Bezzeg az exem(...)"

Az exed az EXED. Nem tudom hogy mentetek szèt, de kit èrdekel mi van vele? Főleg ha nem foglalkozott veled amíg együtt voltatok. Ha velem bànnànak rosszul akkor úgy lennèk vele, hogy másnak a nènikèjét boldogítsa, ès örülnèk, hogy megszabadultam tőle.

"Míg akinek van valakije azoknak gratulálnak."

Vagy megvetik/kitagadják a csalàdból mert nem illik a csalàd vilàgkèpébe az "új üdvöske" (a rokon párja diplomàs/nem diplomàs/nem keres eleget/ficsúr/màs vallàsú/az illetővel azonos nemű.)

"Amiatt mert még egy férfi sem szeretett értelmetlennek látom az életemet, míg ez másnak könnyen megadatott, és elegem is van az életből mert senkinek se vagyok elég jó." Nem lehetsz benne biztos, hogy szeretett-e egy fèrfi vagy sem, de a pèlda kedvéért most tegyük fel, hogy nem szeretett mèg senki. Akkor mi törtènik? Az ember èrtékèt az hatàrozza meg hogy éppen szerelmes-e belè valaki? Akkor nagyon sokan lennének értéktelenek a vilàgon.. Vagy az hatàrozza meg az èrtékèt hogy èppen van-e pàrja? Akkor Tesla èrtéktelen volt mert nem hàzasodott meg? Vagy most mire gondolsz? Honnan tudod, hogy màsnak könnyen adatott meg a párkapcsolata, és ennek miért van jelentősège?

"Az a kényszergondolatom sokszor, hogy én semmit nem érek, és értelme sincs élnem."

Akkor ezt meg kéne beszèlned egy pszichológussal, ennek a felfogàsnak nagyon sok fèle oka lehet, amit fel kell tàrni, hogy túl tudj lèpni rajta.


Vèleményem szerint semmit nem èr az az ember, aki újra és újra szàndékosan ugyanazt a màsok életèt megkeserítő súlyos cselekmènyt követi el, bűntudat ès a vàltoztatás szàndéka nélkül (pl. gyilkosság, pedofília, màsok ellehetetlenítèse, fizikai bàntalmazás stb.). És igen, sajnos ilyen szemèlyek lèteznek.

2019. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem máris értékes vagy.
2019. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolod random idegenek az utcán ránézésre megállapítják rólad, hogy egyedülálló vagy? Vagy hogy szerettek-e? És hogy lenéznének emiatt? Hidd el, a többséget nem érdekli. Csak az, hogy milyen ember vagy.

Kérdés, hogy olyan ember akarsz-e lenni, aki az exét lesi, hogy hogyan bánik valaki mással? Vagy aki a legfontosabb tulajdonságának azt tekinti, hogy van-e párja, szerették-e már?

Vaaagy keresel magadnak valami pozitív tulajdonságot, arra koncentrálsz, azzal előbb fogsz bevonzani egy jobbféle párkapcsolatot. Én ezt javasolnám.

Meg esetleg egy pszichológust.

2019. dec. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki céllel születik!! Ezt kell megtalálnod!
2020. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!