Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet komolyabb baj vagy...

Ez lehet komolyabb baj vagy csak fura szokás, személyiség?

Figyelt kérdés
A lánytesómnak (24 éves) van pár fura dolga és elgondolkodtam, kellene-e segítség neki. Sokszor hallom, hogy magában beszél, mondogatja éppen mit csinál, pl. "Rendet kell raknom, jaj mennyi minden van itt." stb. Ez még nem is olyan furcsa, de azt is láttam és hallottam többször, hogy olyan, mintha valakivel beszélgetne. Néz valamerre, mintha ott lenne valaki és hozzá beszél. Egyszer bevallotta, hogy úgy érzi, sokszor mintha figyelnék, általában van egy "kedvenc embere" vagy szerelme, és róla képzeli azt, hogy figyeli, neki akar megfelelni. Már gyerekkora óta ilyen, szereti a kitalált szituációkat és álmodozásokkal szórakoztatja magát. Gyerekként is szeretett sokat egyedül lenni. Szerintetek ez komolyabb baj lehet vagy csak egy szokás, amit nem tudott kinőni? Mindenbe nagyon beleéli magát és nagyon érzékeny. Sokszor láttam már sírni is, néha túl sokat is iszik. Aggódom érte, de nem tudom hogyan hozzam ezt fel neki. :(

2020. jan. 3. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Bluetoothos headsetten panaszkodik a barátnőinek.
2020. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!