Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti járnátok még terápiára,...

Ti járnátok még terápiára, vagy befejeznétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot kérnék.


2 éve diagnosztizáltak borderline-nal, azóta terápiára járok, ami úgy érzem, segített. 2017-ben egyébként borzalmasan magam alatt voltam, öngyilkossági kísérletem is volt, de a kiváltó okokat szép lassan sikerült talán feldolgoznom... Azért talán, mert most nem fáj rágondolni, vagy ilyesmi, de félek, hogy egy hirtelen jött apróság újra be tud triggerelni, és akkor borul az egész.


A terapeutám párszor lemondott, de igyekeztem megérteni... Persze vele is olyan viszonyt ápolok, hogy néha ő a világ legjobb terapeutája szerintem, és ki kellene tüntetni, máskor meg azt gondolom, hogy tuti a piacon vette a diplomáját. Tudom, hogy ez a fekete-fehér gondolkodás is még elég erősen border tünet.


Legutóbb is lemondott, még karácsony előtt. Az ünnepek aztán meglepően jól teltek, évek óta az első karácsonyom, ami tényleg boldog és tényleg nyugodt volt. Most olyan harmonikus minden, úgy érzem, hogy nincsenek mentális problémáim.


Dec. 23-án volt egy dührohamom, amikor elvesztettem önmagam úgymond, 30-án túlreagáltam valamit, sírtam, de azon kívül minden jó az említett időszakból.

Azt tudom, hogy karácsony előtt azért voltam ilyen kétségbeesett az időponttal (bár végül nem én kértem, hanem párom kért nekem XD mert gyáva vagyok), mert nagy szükségét éreztem a szakemberrel való beszélgetésnek...

Persze nem jó, mert egy ideje félek, hogy mikor lesz vége a terápiának, mert azért a részéve vált az életemnek, megkedveltem. Szörnyű lenne a tudat, hogy soha többé nem beszélhetek vele, és talán most lenne a legegyszerűbb meglépni, hogy jelenleg nincs is nála időpontom.


Mit gondoltok, járjak továbbra is hozzá, vagy ez most tényleg javulás, és már nincs szükségem rá?

Bár border diagnózisom van, gyakran érzem, hogy csak beképzelem, és igazából hipochonder vagyok...



2020. jan. 3. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Egy borderline személyiségzavar kezelése általában évekbe telik. Minimum három év, de még akkor sem garantált a remisszió. Ez egy komplex személyiségstruktúra, ahol stressz hatására, pontosabban triggerek által megjelenhetnek szélsőséges érzelmi reakciók. A terápia egy szolgáltatás, ahol önként és saját felelősdégre vagy jelen, de ameddig nem konzultálsz a terapeutáddal, hogy pontosan milyen úton jártok, mik a terápiás célok, meddig szerződjetek le egy szakaszban addig nehéz reálisan lépni.

Kitartást kívánok!

2020. jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én is attól félek, hogy egy újabb stresszhelyzet újra kiváltja a durvább tüneteket.


Mondom, most harmonikus minden, de csak azért, mert nem sok stressz ért szerencsére. Bárcsak mindig így lenne, hogy nem ér stressz, akkor annyira, de annyira normális életet tudnék élni! Csak hát a stressz az élettel jár, és nem tudom, hogyan fogom viselni a következő adagot belőle. :( Pedig szerdán vizsga, és ha megbukom, eret vágok, esküszöm.


Megvárom a szerdát, utána eldöntöm, felkeresem-e őt újra.


Számomra nagyon nehéz érzelmileg ez a helyzet, mert azt érzem, hogy csak le akar rázni. Pedig megmondhatná, hogy keressek másik dokit, ha úgy van.

2020. jan. 4. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, engem nem diagnosztizáltak semmivel, egyszerűen az önrendelkezésem és az életem általános javítása céljából járok terápiára évek óta és nem szándékozom még abbahagyni egy darabig. Korábban nagyon tudatosnak véltem magam, de nekem is sérült az anyakapcsolatom kiskoromban, s ahogy a terápia által jobban ráláttam önmagamra és a működésem, érzéseim eredetére, ma már azt gondolom, hogy nincs olyan pont, ahonnan ne lehetne még fejlődni. Mindig jön valami új szempont, mindig megismerem magamat egy addig ismeretlen oldalról. Pedig nagyon hatásos számomra is és komolyan látszik a változás, de nem tudom azt mondani, hogy most már elég. Már csak azért sem, mert a változó személyiségemmel újabb feladatokkal szembesülök, amikkel korábban nyilván nem találkozhattam. Szerintem érdemes lenne elengedned azt, hogy a borderline-od "végét" várod tűkön ülve. Ehelyett elfogadhatnád a terápiát annak, ami: egy önismereti tréningnek, ami mindig vezet valahová. Ne az első "jó jelnél" hagyd abba. Meg el kéne mondanod a terapeutának az érzéseidet, hogy bizonytalannak érzed a vele való kapcsolatodat. Ha ennek ellenére bizonytalan marad, akkor lehet hogy érdemes lenne megfontolni a váltást. Sok múlik a jó terapeután, de a terapeuta milyensége nemcsak rajta, hanem rajtad is múlik. Ő is személyiség, Te is az vagy, van aki ezzel, van aki azzal a terapeutával találja meg a hangot. Érdemes energiát fordítani a neked jó szakember felkutatására, hiszen sokéves önismereti munkáról van szó.
2020. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!


Ez most segített új megvilágításba helyezni a dolgokat.

Jövő héten megyek is be a városba, a dokit is felkeresem, és megbeszélem vele mindezt.

2020. jan. 4. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!