Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az autóvezetéstől, mit...

Félek az autóvezetéstől, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Középkorú férfiként azt hiszem azért nincs még jogsim mert félek a vezetéstől.

Kezd nagyon gáz lenni, hogy nem tudok vezetni.

Sose érdekeltek az autók,nem is tudok róluk semmit.Gyanítom a szőke nő szintje alatt vagyok !!


Hogy vehetném rá magam,hogy egyáltalán megpróbáljam. Legfeljebb sok pénzt dobtam ki az ablakon :-(


Már nagyon kínosnak érzem.Majd mutogatnának meg beszélnének róla,hogy csak most tanulom, a 17-8 évesek már jobban értenek hozzá,beülni a fiatalok özé aki szintén hülyének néznének,hogy mennyire nem értek hozzá.

Stressz,hogy megáll mellettem egy busz,zebra,járókelő,ónos eső és domboldalon kell majd elindulni.

Meg megjavítani,alkatrészek,stb

Ez mind stressz. Már most görcsölök pedig le kell majd tennem.


Mit csináljak,hogy ne féljek tőle?



2016. dec. 29. 16:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy, nem kell erőltetni. Csak a te és mások kárára lenne. Több hasonló embert ismerek és jól megvannak a bringájukkal. Habár én vezetek, de ahová kell kényelmesen eljutok a tömegközlekedéssel, gyalog, vagy a kerékpárral.
2016. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:

Abszolút nem kell félni tőle. :D Én 6 éves korom óta vágyom a jogsira, már 2 éve megvan és imádom. Sose jutott eszembe, h félni kéne tőle! ÉS NEM IS KELL ! Az oktató szépen elmond neked mindent, ha bénázol sem nevet ki. Javítani? Én sem tudom ;) Ott a szerelő! :D Szerintem nem mutogatnak, nem is érdekli őket, velem is voltak nálam idősebbek KRESZ-en, de nem érdekelt, vagyis de, mert okoskodtak.. :D Ne félj ! Kezdd el ! Imádni fogod ! :D

20L

2016. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
Előző vagyok ! Mikor tanulsz vezetni forgalomban majd rájössz, hogy megy e... és ha nem, otthagyod :D Ennyi
2016. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Én is féltem amíg meg nem lett a jogsim, de most már szeretek vezetni. Sokkal kényelmesebb, nem vagy időhöz kötve.

Miért stresszel, ha megáll melletted egy busz vagy a zebra? Ebbe semmi stresszes nincs, a domboldalon való elindulást pedig meg fogják tanítani, javítani meg a szerelő fogja.

2016. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 evimeri ***** válasza:
72%
Ha ennyire félsz ne erőltesd. Sajnos nagyon sok baleset adódik abból is, hogy sok a bizonytalan sofőr és a többi vezetőt megtéveszti bizonyos manőverekkel. Én 13 éve vezetek, szőke nő vagyok, a CE kategóriához még két vizsgám hiányzik. Szerintem egyáltalán nem szégyen ha valaki nem tud vezetni akár félelemből vagy éppen azért mert nem érdekli. Mindenkinek más az érdeklődési köre és más az erőssége.
2016. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tudja ezeket, amíg el nem kezdi. Sokan nem tanulgatnak otthon, mielőtt elmennek vezetni, szóval legtöbben a nulláról kezdik.

Autót javítani nem kell, arra ott a szerviz.

Én sem 18 évesen csináltam meg. Sok fiatal volt, de voltak rajtam kívül még páran idősebbek. Jó kis csapat volt. Van, akivel még mindig tartom a kapcsolatot. Szóval az elméleti oktatás nekem nagyon tetszett.

Vezetésnél már jöttek a nehézségek. De megcsináltam és azóta minden nap vezetek. Így utólag rájöttem, hogy nem kellett volna vezetés órán sose stresszelnem, hiszen ott volt mellettem az oktató, nem volt mitől félnem, még is sokat izgultam. Akkor ment igazán jól, amikor sikerült nem izgulnom. Azt majd fokozatosan megtanulod és megszokod, hogy mennyi mindenre kell figyelni. De nem kell rögtön mindent tudnod, az oktató is figyel és mond mindent először. Neked először az autó kezelését kell megtanulnod.

Szóval ha szeretnéd, nyugodtan vágj bele!

2016. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem vezetni és lehet, hogy meglepő, de a tanulás, és a vizsgák alatt alakult ki bennem a stressz. Két oktatóm volt, mindkettő egy türelmetlen idióta, az egyik ráadásul jobban féltette az autóját, mint hogy rendesen elmagyarázza a dolgokat. Mindeközben nem elég pótórát sem venni a bukások után, mert nagynénémék fizették, és úgy kellett könyörögni nekik minden egyes óráért. (pedig ajándék volt elméletileg a lehetőség)

3x buktam, utána intettem be az egész témának, azóta sem akarok vezetni. Már akkor bennem van az ideg, ha az anyósülésen ülök valaki mellett, és túlságosan közel hajtunk az előttünk lévőhöz, vagy hirtelen fékezünk.

Én azt mondom, ha félsz, ne kezdj bele. Jogsi nélkül is lehet élni, én is gyönyörűen megvagyok a tömegközlekedéssel, meg a lábbusszal.


"Már most görcsölök pedig le kell majd tennem."

Kell? Miért kell? Pisztolyt tartanak a fejedhez?

2016. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Szerintem az autóvezetés ma már kötelező része az életnek és szerintem simán szégyellhetem,hogy férfi létemre nem tudok vezetni. Számtalanszor kerültem olyan helyzetbe,hogy úgy beszéltek hozzám,hogy meg sem fordult a fejükben,hogy nem tudok vezetni,mert az annyira evidens.


Igen kell. Le kell majd tennem.


Ismerőseim mind úgy mentek neki,hogy legalább az autókat ismerték ,az alkatrészeket,hogy mi mire való. Én semmit nem tudok az autókról !!!!SEMMIT !!!!


Már attól is felmegy a vérnyomás és ideges leszek tőle,hogy itt beszélek róla. Nem vicc.

Iszonyatos feszültésget okoz már ez is. Mi lenne ha vezetni kéne?

Mindenki csak azt mondja,hogy könnyű.

Nekik

A távolságot sem érzékelem ráadásul olyan irgalmatlanul sok dologra kell figyelni,hogy megszámolni sem tudom !

2016. dec. 29. 17:06
 9/33 A kérdező kommentje:
Vidéken élek és itt bizony jól jön az autó ha épp nincs tömegközlekedés!!!
2016. dec. 29. 17:07
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Muterom 65 évesen kezdte. Nehezebb volt megszereznie az orvosi alkalmasságit, mint magát a jogsit, pedig aztán ha létezik technikai analfabéta, akkor ő az.
2016. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!