Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelitek a visszaesést?

Hogyan kezelitek a visszaesést?

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavaros vagyok néhány szorongásos zavar mellett.

Az 2019-es év első fele nagyon hasznos volt, rengeteget gyógyultam, legalábbis egyre stabilabbnak éreztem magam a folyamatos pszichoterápia miatt.

Az év második fele viszont szerteszét szaggatott, nagyon sok dolog történt, ami rengeteg kóros tünet felerősödéséz eredményezte.

Néhány évvel ezelőtt borzalmasan önpusztító voltam, rendszeres önbántalmazás, mértéktelen alk


2020. jan. 5. 15:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, nagyon rossz a telefonos billentyűzetem, hirtelen leállt az alkalmazás, és ahogy a kijelzőt érintettem volna a következő betű miatt, eltűnt a billentyűzet, és pont a kérdés kiírása gomb volt az ujjam alatt.

Akkor így kommentben folytatnám.

2020. jan. 5. 15:42
 2/10 A kérdező kommentje:

Néhány évvel ezelőtt borzalmasan önpusztító voltam, rendszeres önbántalmazás, mértéktelen alkohol, mérgező mennyiségű gyógyszerrel.

Már legalább két éve volt tavaly augusztusig, hogy semmilyen kóros megküzdési mechanizmusom nem volt.

Utána viszont nagyon meredek lejtőn indultam el. Nagyon tombolnak a tünetek, és sajnos a Frontin az elmúlt időben nagyon megszaladt, egy héten többször is veszek be az előírt dózis mellé pluszba. Az alkoholt nem hoztam vissza az életembe, nem is szeretném, teljesen írtózom tőle, ugyanígy pszichoaktív drogokat sem alkalmazok, soha nem is tettem.

Az önbántalmazás is visszatért, bár nem önvágás formájában, hanem egy kicsit elfogadhatóbb formájában (tűzforró víz a kézre, aztán jégdarabok marokba szorítása).

Viszont a gondolat, hogy bántsam magamat, nagyon sokszor jelen van.

Valamint a szuicid gondolatok is megsokasodtak, de csak gondolati szinten, nem tervezgetem.

Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan kezelitek a visszaesést?

2020. jan. 5. 15:47
 3/10 A kérdező kommentje:

Legyen az bármilyen mentális zavar.

A pszichológusommal, pszichiáteremmel természetesen ezeket megbeszélem.

De már most egy hónapja nem voltam pszichológusnál, ami szintén nagyon megvisel, a héten tudjuk folytatni a terápiát.

2020. jan. 5. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Legalább te jársz terápiára.

Én el se mentem. Szeptember óta 10 féle dolgot szerettem volna kezdeni az életemmel. De tudjuk mi lett belőle. :)

Ma 4 féle életcélt és gondolatmenetet képzeltem el magamnak. Igazából most jól esne egy üveg bor meg egy doboz cigi. Addig se kell ezekre gondolni.

Folyton vissza vissza esek, hónapról hónapra. Hétről hétre. Ma teljesen szét estem. Azt se tudom ki vagyok és mit akarok. :)

2020. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Otthagytam a tanulmányaimat egy másik szakmáért majd megint váltottam és most megint...Teljesen összezavarodtam mellette még ott depresszió ágyból is alig tudok kikelni ha felkelek alkoholt iszok hogy kicsit jobban legyek.Nagyon rosszul érzem magam hiába járok orvoshoz nem tud olyat mondani amitől egy kicsit is jobban érzem magam remélem egy nap ez változni fog. 3 hónapig voltam tünetmentes és most visszatért borzalmas.
2020. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetünk.


Én novemberben voltam utoljára terápián, aztán a doki lemondott... Persze egy ideig azt hittem, hogy jól vagyok, és már nem kell terápia. Aha, persze. Most ott tartok, hogy rohadtul terápiára van szükségem.


Amikor rendszeresen megyek, akkor egész élhető az életem, pedig akkor is becsúszik pár mélypont, önbántalmazás. Szerintem ha visszamész a szakemberhez, te is jobban leszel.

2020. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Visszamentem, már azóta voltam kétszer.

Közben viszont gyógyszerelhagyáson is vagyok, ami még instabilabbá tesz.

Azért emeltem ki ismét a kérdést, mert ma reggel is nagyon kétségbeejtő epizódom volt. Az ágyban feküdtem, üresen meredtem ki a fejemből, és közben az öngyilkosságomat terveztem, közben pedig szinte rohadt a lelkem, annyira erős és intenzív érzelmeket éreztem.

Többször is nekifutottam, megpróbáltam kirángatni magamat ebből az állapotból kognitív szinten való gondolatokkal, ami már a gyógyulásomból ered, de mint mindig, megint fellépett az, hogy emocionális szinten semmi változás nem történik, a kínlasztó érzelmek maradnak, ami a borderline működésből származik ismételten.

2020. jan. 18. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismerős... A tudatos részem egy felvett álca igazából, de az érzelmeim még mindig rombolnak.


Reggel óta mi újság, hogy vagy?

2020. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jobban vagyok!

Dél óta tudok hatékonyan tanulni a vizsgáimra. Mindig rettegek a tanulástól, aztán rádöbbenek újra meg újra, hogy egy csodálatos módja annak, hogy lekössem az agyam, és ne gondolkodjak fájdalmas dolgokon.

2020. jan. 18. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok a vizsgáidhoz! :)
2020. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!