Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak olyan alkoholisták,...

Vannak olyan alkoholisták, akik egész életükben nem isznak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem kezdtek el inni. Tehát ha elkezdenének inni, akkor mértéktelenül innának, de mivel nem kezdték el az ivást, igy soha nem derül ki, hogy ők valójában alkoholisták. Onnan jutott ez eszembe, hogy van egy ismerősöm, aki 30 éves koráig teljesen absztinens volt, egy kortyot nem fogadott el még ünnepeken sem. Aztán elkezdett inni, és most mértéktelenül iszik. Ha nem kezdett volna el inni, akkor soha nem derül ki, hogy ő valójában alkoholista.

2020. jan. 5. 17:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Az absztinens teljesen mást jelent.
2020. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Egy alkoholista nem vallja be magának hogy az. Ezért szoktam nevetni az olyan embereken akik azt hiszik magukról hogy alkoholisták. Nem azok. A függőség egyik jele a betegségbelátás hiánya.
2020. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Nincs ilyen, mert eleve alkoholt kell inni ahhoz, h alkoholista legyen. Ha Rozika még életében nem ivott alkoholt, és pl 30 éves, akkor nem lehet alkoholista. De olyan van, h hajlamos az alkoholizmusra, és gyorsan az lesz MIUTÁN elkezd inni.
2020. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

"Egy alkoholista nem vallja be magának hogy az."


Nyugodtan nevethetsz a hülyeségeden, ez például az okos és buta ember közötti különbség.

2020. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
2-es hülyeséget írtál. Akkor szerintem kik járnak az Anonim Alkoholisták gyűléseire? Csupa olyan alkoholista, aki bevallja magáról, hogy alkoholista. Attól, hogy bevallják, még alkoholisták.
2020. jan. 5. 17:20
 6/25 anonim ***** válasza:
9%
#4 De ez olyan hogy most én azt mondom hogy depressziós vagyok és közbe meg nem mert van betegségtudatom. Ugyanez van a függőséggel is. Nem vallja be magának hogy az.
2020. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%
#5 Egy valódi alkoholista akkor sem vallja be magának ha bedugják egy Elvonóra. Ott eleve elutasítja a kezelést is.
2020. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
3-as, egy alkoholista nem attól lesz alkoholista, hogy rossz társaságba keveredik 30 évesen... Alkoholistának születni kell.
2020. jan. 5. 17:23
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

"Ha nem kezdett volna el inni, akkor" sosem vált volna alkoholistává. Az alkoholizmus oka az alkohol, ha alkohol nem lenne, rászokni sem lehetne. Az egy másik kérdés, hogy miért kezd el valaki inni, de nem lesz mindenki alkoholista, aki az életének egyes szakaszaiban piás életet él.

(Alkoholista vagyok egyébként.)

2020. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%
#9 Ezt a választ hosszú ideje próbáltad le írni? Most is be vagy rúgva? Ha nem akkor nem vagy alkoholista. A függőség másik jele hogy az illető ragaszkodik az adott függőséget okozó tárgyhoz,italhoz,személyhez stb.
2020. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!