Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Daganatos beteg a vőlegényem....

Daganatos beteg a vőlegényem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én mindenben támogatom őt, de úgy érzem így 6 hónap után, hogy belerokkanok lelkileg teljesen. Mindketten 20 évesek vagyunk a családomtól nem kapok segítséget ők csak a párom egészségével vannak elfoglalva pont úgy ahogy én. Minden gondolatom körülötte jár a nap 24 órájában. Mielőtt kiderült a betegsége gyermeket terveztünk, ez most csúszott a gyógyulása utánra. Túl van 8 kemoterápiás kezelésen ezután még 4 következik aztán ki tudja. Nem szeretem ezt a bizonytalanságot és félek, hogy bedilizek.

Ha valaki van itt aki esetleg a cipőmbe jár/járt kérem segítsen.



2020. jan. 7. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Jogos a zaklatottságod, nem így képzelted az életedet. Ahelyett, hogy örülnétek egymásnak és élveznétek a fiatalságotokat, minden perceteket a halálos betegség okozta bizonytalanság foglalja el. És mivel ő a beteg, te pedig egészséges, neked kell erőt mutatnod, miközben te ugyanannyira aggódsz, mint ő, csak nem a saját életedért, hanem a társadéért. Ez csak akkor múlik el, amikor már szerencsésen túljut a betegségen. Néha szakadj ki, csinálj akár más barátokkal is valami élvezetes programot, ne savanyodj bele. És vele is, ha az állapota lehetővé teszi, szerezzetek magatoknak élményeket, amikbe bele lehet feledkezni, amik az életről szólnak. Mindenképpen aludj és egyél rendesen, olvass, sétálj, sportolj, menj moziba, szóval törődj magaddal!
2020. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
63%
Szia! Basszus, ez az egyik legborzalmasabb dolog az életben, amikor egy szeretted egészsége miatt kell aggódnod. Sajnos nekem is van hasonló tapasztalatom, keresztapum súlyos agyvérzést kapott és hetekig nem tudtuk, hogy mi lesz vele. Nagyon rossz volt, teljesen ki voltunk készülve, Anyával felváltva sírtunk, nem volt se éjszakánk, se nappalunk, egész nap a netet böngésztük, hogy mit lehetne tenni, mivel tudnánk segíteni...nagyon sajnálom, hogy nektek ilyen fiatalon kell átélnetek ezt a borzalmat, nagyon sok kitartást kívánok! A daganatos betegségekről egyébként valami olyasmit olvastam még régen (talán Szendi Gábor írása volt), hogy a a rákos és daganatos sejtek cukorral "táplálkoznak" és a ketogén étrendet szokták javasolni mert így gyakorlatilag "éheztetik" a sejteket, ezzel lassítják vagy megállítják a növekedését, illetve nagy dózisú D3 és K2 vitamint ajánlják még kiegészítő kezelésnek. De nem emlékszem pontosan, hogy volt, ha gondolod olvass utána. :( Tudom, hogy rohadt nehéz, de próbálj erős maradni. :((( Kitartás!
2020. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Kérj nyugtatót az orvostól. Szedd, ameddig szükséges.
2020. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Szigoru cukor es CH megvonas, + gyogygombak.
2020. jan. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Bárhogy is akarsz segíteni, mindig kérjétek ki az orvos engedélyét.

Ajánlom az Avemart, azt valószínűleg elfogadják.

2020. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy lelépnék. Ne tedd tönkre egy házassággal az egész életed. Hisz nem a szerelem tart majd össze, hanem a gyógyszerek, ápolás, kórházbajárás.
2020. jan. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 1Léna ***** válasza:
64%

A félelem, az aggodalom, a negatív beszéd, nem segít.

A szeretet adás, a remény, a jó várása, a vágyott dolgok kimondása. Ezek a jó kapaszkodók, ez vezet a gyógyuláshoz.

Nyugodj meg, minden okkal történik, és képesek vagytok az elviselésére. Meg fogtok erősödni általa, tapasztalatot szereztek, ami hasznos lesz az életetek útján.

Törödj magaddal is. Szakíts időt az étkezésre, pihenésre, hogy jó, erős támasz lehess. Csak ha "feltőltött" vagy akkor tudsz szeretetet, békességet adni. Ne add fel! Ne gondolj a holnappal, éld meg a mai napot. Találd meg a mai nap kapaszkodóit, örömeit. Aggodjon a holnap maga miatt.

Az időjárást sem tudjuk befolyásolni. Sokszor az is fittyet hány az előrejelzésekre is.

Együttérző szívvel, teljes gyógyulást, teljes helyreállást kívánok vőlegényednek, hogy közös örömteli életetek lehessen!

2020. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben. Ha gondolod írj privátot.
2020. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
en nem vallalnam tovabb ezt as kapcsolatot. amugy meg minden esely megvan hogy a partnered termeketlen marad a chemo utan. akkor bevallalod hogy nem lesz gyereked? persze ha nem tul fontos ez neked akkor mas a helyzet. Tudod mas ha mar a hazastarsad lesz beteg de ilyenkor elkotelezni magadat a bizonytalanra szerintem nem jo otlet. mi lesz ha a rakja visszater?
márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!