Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején.

Soha nem ítéltem vagy voltam a drog ellen.

21 vagy 22 évesn kb kerültem pszichiáterhez.

Öngyilossági kísérlettel.

A pszichiter a következő betegségek diagnoszízálta:

"kevrt szorongásos és depressziós zavar, Anorexia nervoasa

és érzelmileg labilis szeméyiség zavar"

A "levert szorongásos depressziós zavar illetve a az érzelmileg labilis személyiség zavarra"

Scippa napi 1x illetve 0,5 mg xanaxot írt fel, reggel 1, délbe 1, este 2.

Az anorexia nervosára pedig peritrol, nem emlékszem mennyit.

A scippát elhagytam, már rég ahpgy a peritrolt is.

A scippát azért, mert nem éreztem jótékony hatását, a peritrol pedig azért, mert

amikor elöszőr kerültem piszchiáthez 62kg voltam. Előtte 74.

Egy öngyilkossági kísérlet miatt kerültem pszichiáterhez.

És a fent említett betegségeket állapította meg.

Persze a xanaxot nem úgy szedtem ahogy kellett volna...

Xanax függő vagyok, alkholista és a drogot se vetem meg...

Erről a dokim nem tud, nem merem el mondani neki.

Ez volt 2 éve, de úgy érzem most egyre rosszabb minden.

Tele vagyok suicid gondolatokkal és vágyok/megakarom tenni..

Vagyis ömgyilkos akarok lenni...Úgy volt, hogy ma megteszem, de már nincs 1 óra se vissza a mai napoból.

Egyrerosszabbul érzem magam....15-20 xanax plusz egy vodka, ha van valami drogom akkor az is pluszba.

Természetesen erről a dokim nem tud, de vágyok a halálra.

Mit tegyek, hagyjam így és éljem tovább az életem ameddig tart így? Folyton gyötröm magam, bőgők,

pánik rohamaim vannak, izom görcsök, ájulás érzet,remegés és hányás, sose hánytam ennyit az elmúlt évekbe, mint most.

Úgy érzem egyre rosszabb.

Mit tegyek? hagyjam így...vagy menjek kórházba pszichiátriai osztályra?

Viszont nekem ahhoz feltételem vannak, nem kell a gyóygszerük, én meg szerzem magamnak amenniy kell..

Nem mondok le a piáról sem, a drog el hanyagolható, attól nem vagyok függő..néha egy joint vagy egy csík kokain, de

azt meg bírom állni bármeddig, bár most is szanaszét vagyok, szóval bocs, ha el írok valamit.

Ezek nélkül nem vonulnék be kórházba.

Tudnának segíteni? Az az elvem, hogy előbb a betegséget kell meggyógyítani, aztán a függőséget és nem fordeítva.

Ha ezek a szerek nem lennének, már rég halott lennék. Igen most is szanaszét vagy.

Ebbe találtam menedéket, de már nem bírom tovább.

Ha ezek nincsenek úgy érzem a betegségem fel erősődik sokkal jobban és akkor más vége lesz a történetnek, ha értitek.

Mit tegyek? úgy érzem nincs sok időm hátra, annyira keményen tolom.

Maradjak így vagy menjek kórházba?

De én nem hiszem, hogy a kórház segítene, talán egyszerűbb. ha ám vetek váget neki.

Olyanok válaszát várom, akik voltak ebben a helyzetben és meggyógyultak illetve szakemberek véleményét.

Az, hogy mi miatt van, azt talá.TALÁN. Privátba meg írom, de most így ide nem.

Nincs józan pillanatom különben beleőrülnék. Mit tegyek? Adjatok tanácsot. Mára terveztem, hogy megteszem, végleges döntés ez.

De csak fél óra van kb a mából. Aludni nem nagyon szoktam, hiába bármennyi nyugtató...Most is szanaszét vagyok.

És tudom nem vagyok jó ember, de nem érzem, hogy rossz lennék. Valami tanács? Ha ma nem teszem meg, talán holnap még el olvasom.

Édesanyám rég kórházba akart küldeni és elvitetni a mentőkkel, de lebeszéltem róla.

Ha meg kell halnom, itthon akarom. Ezek a betegségek nagyon sok külső vagy családi problémákkal jár együtt.

Azt se tudom mikor dolgoztam utoljára, mentálisan roncs vagyok és már ki hat fizikailag is, egyszerűen nem lenne erőm dolgozni.

A szobámból nem mozdulok ki, már fizikailag is gondjaim vannak. Hányás, hasmenés, remegés, légszomj, pánik roham, heves szívverés.

Nem tudok mit kezdeni magammal. Akit érdekel, hogy mi váltotta ki vagy mik ezeket van sejtésem, privátban talán le írom, de ide nem.


24/f


2020. jan. 8. 23:40
 1/1 gublug ***** válasza:

Szia.

Sosem voltam meg kornyeki helyzetben sem.


1. Az nem zavar h edesanyadnak es a szeretteidnek fajdalmat okozol?


2. Segitseget kell kerned, mert ugy tunik egyedul nem tudod megoldani a helyzetet.


3. A tudat hatarozza meg a letet, s nem a let a tudatot. Ha ezt a rossz allapotot letrehoztad magadnak, akkor jora is tudsz forditani mindent.


Te es a tobbi ember nem kulonboztok. Megvan benned is a potencial, hogy jobbra forditsd az eleted.

2020. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!