Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok tovább diétázn...

Jeninne100 kérdése:

Miért nem tudok tovább diétázni? Fogok valaha normálisan étkezni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyókúrázni.. Az addigi egészséges életmódom átcsapott egészségtelen koplalásba, túledzésbe.. Szinte anorexiás lettem,illetve súly szerint a határán voltam pont. Elment a menstruációm, a környezetem folyton mondogatta hogy híznom kéne, ezért elhatároztam hogy mostantól normálisan fogok enni.(az egészségem érdekében is) Jöttek az étkezések, mellette csokit és sütit is ettem azért, mert úgy gondoltam most kilókat kéne felszednem, és az egészségem helyreállítása miatt ennyit még megengedhetek. Viszont falásrohamok kezdtek rámtörni. A szervezetem valahogy annyira kiéheztettem, hogy szinte megőrültem az ételért. Néha tudtam a rendes étrendet tartani, de néha elszaladt velem a ló, ami miatt olyan bűntotatot éreztem hogy a hánytatáshoz fordultam. Nem tudom mit tegyek.. Súlyban most a régi súlyomnál vagyok, talán egy két kilóval több is. De régen se voltam kövér, mindig sportoltam, és viszonylag egészségesen ettem. Csak pár kilót akartam fogyni, de átcsapott valamibe amit már nem tudtam kontrolálni. Iszonyat kövérnek látom magam, bűntudatom van ha eszek, megint fogyni szeretnék. Tudom hogy rossz a gondolkodásom, szeretnék rajta változtatni. Le akarok állni az önhánytatással és a sanyargatással, de úgy érzem, hogy már nem tudok normálisan enni. Vagy nem eszek, vagy falok. Mit tehetnék?
2020. jan. 12. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes volna ott kezdeni, hogy miért kezdtél fogyókúrázni, egészséges életmód, és normális súly mellett! Család, barát akár pszichológus segít megfejteni.
2020. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fogsz még normálisan étkezni, amint sikerül megerősíteni az önkontrollodat, és túllépni a rossz testképeden. Ez egyedül nagyon nehéz, fordulj minél előbb orvoshoz. És a családodhoz. Sokat segíthet, ha közösen figyelitek mikor mennyit eszel, és engeded őket közbelépni.
2020. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!