Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kettő osztálytársam/barátnőm...

Kettő osztálytársam/barátnőm drogozik, mit tehet ilyenkor az ember?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tavaly megismerkedtem 2 lánnyal, akik az osztálytársaim, négyen vagyunk barátok (van még rajtuk kívül egy lány). Megismerkedtek egy társasággal, akik beleviszik őket minden rosszba. Mindig ígérgettek nekünk, hogy “mi nem fogunk” “csak bulikba”, persze tudtam, hogy ez nem így lesz. Ez nyár közepén volt, azóta rendszeresen szednek ecstasy-t, van amikor már egyedül is azt tolják, nincs szükségük társaságra. Nagyon nagyot csalódtam bennük, és a harmadik lány is, akivel barátok vagyunk, de ő ugyanúgy kedves velük, mintha nem történt volna semmi, pedig nem érdemlik meg ezt a bánásmódot, gondolkodhattak volna előre is. Én ezt nagyon ellenzem, de nem tudom, mit tegyek, a harmadik lányon kívül nincs senkim, ő mégis ragaszkodik hozzájuk, nem tudom őket elkerülni és már elegem van.

2020. jan. 17. 23:55
 1/10 Szmuki válasza:
91%
Hány évesek? Mindenféleképpen szólj a szüleiknek ,még menthetőek,kezelésre van szükségük. Másrészt vigyázz magadra nehogx neked is beadjanak vhogy vmit. Muszáj elmondanod az érdekükben,ha meg is haragudnak most majd késöbb hálásak lesznek hogy nem hagytad hogy lecsúszott drogossá váljanak.
2020. jan. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kort irhattál volna. Egyébként szerintem is szólj a szüleinek, és beszélj velük arról is, hogy mit találjátok ki..

Ha ezt csinálják, nem hinném hogy elég érettek ahhoz hogy felfogják hogy te csak segíteni akarsz

A szülei találjanak ki valamit, hogy mivel bukott le a gyermeke, de semmiképpen se derüljön ki hogy te köpted be őket.

2020. jan. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát figyelj nem sokat tudsz tenni, attól tartok hogy egy negatív élmény fogja el venni a kedvét, tetten érés avagy túladagolás. De reméljük ezekre nem kerül sor
2020. jan. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Majd kapnak egy jó kis infarktust, vagy szívritmuszavart, az ecstasy (MDMA) rendszeres használata kicsinálja a szívet. Ha jót akarsz a barinőidnek, és nem akarod hogy meghaljanak, akkor szólsz valakinek, akár a rendőrségnek, nyugi nem csukják le a fogyasztókat, csak a terjesztőket.
2020. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akik előzőnek írtak, azoknak: 16/L

Ha kiderül, hogy drogoznak, akkor annak mi a következménye ilyenkor?

2020. jan. 19. 14:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából milyen gyakran használnak ecstasyt?
2020. jan. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Változó. Van olyan időszak, mikor több hét/hónap kimarad, de van olyan is, hogy egy hónapban többször. Nem tudok pontos adatot megadni.
2020. jan. 20. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Az általad elmondottak alapján szerintem az ecstasy használatuk lehetne jóval rosszabb is, bár egészségesnek semmiképpen se egészséges. Az teljesen igaz, hogy tudatmódosító szerek nélkül is élvezhetnék egymás társaságát (végtére is erről szól a barátság), de úgy vélem hogy ezért ennyire kétségbeesni nem érdemes. Mindenképpen vannak negatív hatásai az MDMA-nak, de ezek kiküszöbölhetők kimért, épeszű használattal:

1. Max 1 havonta szabad beszedni, de inkább 2-3 havonta. A túlzott MDMA használat neurotoxikus és depresszióhoz valamint memóriazavarhoz vezethet többek között. De mint mondtam, ez nem következhet be, ha kellően elővigyázatos az ember. A túl gyakori használattól továbbá igen erős tolerancia alakul ki (magyarul elveszik a szer varázsa). Ha más nem, akkor ez meg fogja győzni őket hogy türtőztessék magukat.

2. Legalább dílerenként le kéne tesztelni hogy tényleg MDMA-t tartalmaz-e a tabletta. Ehhez persze MDMA drogtesztet kell venni (sajnos nem mondhatom el, hogy hol árulnak ilyet mivel "vállalkozás/termék/weboldal népszerűsítéséért, reklámozásért [...] kitiltás jár").

3. Figyelni kell a folyadékbevitelre (óránként 1-2 pohár víz) és a

4. testhőmérsékletre ami különösön túl magasra szökhet ha éppen egy buliban, a tömeg közepén táncol az ember.

5. Nem szabad keverni semmilyen más szerrel (ebbe a koffein és az alkohol is beletartozik mindenképpen)

Szerintem ha biztosra mész hogy tartsák magukat ezekhez a szabályokhoz, akkor sokkal jobb lesz nekik mint ha "segítséget" kérnél a családjuktól vagy neadjisten a rendőrségtől, csak hogy véleményt mondjak a többiek tanácsairól. Mellesleg azt se hiszem, hogy az ecstasy olyan nagy eséllyel okozna szívproblémákat abból kiindulva, hogy az sima amfetaminhoz képest az MDMA mindössze egytized-annyira stimulálja a központi idegrendszert. Az az amfetamin, amit hiperaktív gyerkőcöknek szoktak adni. Bár nem tagadom, hogy túladagolások mindenképpen léteznek. No de, a lényeg az, hogy összességében mennyire veszélyes egy adott szer, nem? Van egy jó kis kutatás ahol összevetették a különböző szerek veszélyességét. Az MDMA eszerint az egyik legveszélytelenebb szerek közé tartozik (annak ellenére, hogy ahol készült ez a tanulmány, ott ez a 3. legnépszerűbb drog). [link] [link] . Egyszóval ez nem a világvége. Az rosszabb lenne, ha minden hétvégén bebasznának meg elszívnának egy doboz cigit, mégis szerintem ez keveseket zavarna ennyire (no offense).

Persze ha arról még nem beszéltél velük, hogy ez téged kifejezetten zavar, akkor ezt mihamarabb tedd meg. Legalábbis abban az esetben, ha a válaszom nem győzött meg. Ha igen, akkor azt ajánlom, hogy biztasd őket az észszerű fogyasztásra valamint arra, hogy más stimulánst ne nagyon próbáljanak ki.

ui.: Ha véletlenül ők is úgy érzik, hogy mentálisan rosszabb állapotban vannak a szertől, akkor ajánlom nekik az N-acetilciszteint. Különböző étrendkiegészítő boltokban lehet kapni/rendelni rendes mennyiségben. Elég sok mindenre jó, de amiért nekik kellhet, az az hogy visszafordítja az MDMA neurotoxikus hatásait.

2020. jan. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké talán kicsit túloztam amikor azt írtam hogy az alkoholizálás és a cigizés rosszabb (nem mintha jobb lenne).
2020. jan. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd őket, és törődj a saját életeddel.
2020. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!