Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik majd a pszichiáter...

Mi történik majd a pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Kb. 1.5 hónapja felerősödött az évek óta meglévő szorongásom. Azóta szenevedek vele, vannak jobb és rosszabb időszakok, de már egyre több a rossz és nagyon nehéz elviselni. Holnap mindenképp előjegyzést fogok kérni egy pszichiáternél. Ha hozzá kerülök milyen dolgokról szabad neki beszélni? Ha elmondok neki őszintén mindent, akkor fog ítélkezni vagy lekezelő lesz velem? Vagy kinevet majd és elküld, hogy mennyire szánalmas vagyok? Ha először megyek hozzá mennyi időt fog rám szánni? (SZTK rendelés)

Mivel gondolom nem másnapra kapok előjegyzést arra gondoltam, hogy végiggondolom a problémáimat és leírom egy papírra őszintén, és ha oda kerülök arról "puskázok" majd, hogy biztos mindent elmondjak neki. Ez hülyeség?


2020. jan. 19. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, írd le nyugodtan. Senki nem fog kirohogni, az a dolga, azért van ott, hogy segítsen neked.
2020. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elmondok neki őszintén mindent, akkor fog ítélkezni vagy lekezelő lesz velem? Vagy kinevet majd és elküld, hogy mennyire szánalmas vagyok?"


Szerintem gondolja bele abba, hogy valaki azért választotja ezt a hivatást, hogy ilyeneket csináljon, vagy azért, hogy arra használja a tudását, tapasztalatát, hogy segítsen annak, aki hozzá fordul?


A jegyzet készítése pedig jó ötlet, neked is segít kicsit rendszerezni a gondolataidat, és segítség abban, hogy ne felejts el elmondani semmit, ami szerinted fontos lehet.

2020. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Biztos sztk-s dokik között is van lelkiismeretes, de szerintem ritka.

Régen jártam egy pszichológushoz tb alapon. Na ő konkrétan nagyobb csődtömeget csinált belőlem. Nagyon nem volt együttérző. Most magán pszichiáterhez járok. Neki mindent őszintén elmondhatok. Nem ítélkezik. Nem az a dolga. Olyan mintha magammal beszélgetnék, ő csak egy segítő. Muszàj őszintének lenned, ellenben semmi értelme. Biztos, hogy nem fog kinevetni.

Az időtartamot nem tudom. Az enyém pl. akkor sem dob ki, ha letelt az idő. De sztk-ban gondolom máshogyan van.


Nyugodtan írd le egy papírra nagyvonalakban, amit mondani akarsz.


Amúgy érezni fogod már első alkalommal, hogy meg tudsz-e nyílni a dokinak. Ha nem érzed magad biztonságban nála, szerintem keress másikat.

2020. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szorongás az csak az egyik gondom. Ezen felül van még egy nagyon erős önbizalomhiányom is, ami miatt sokat szorongok és egy jó nagy adag depresszió is van bennem. Napi szinten gondolok az öngyilkosságra is. Az alvás sem igazán megy, mert ha még el is alszom, hajnal 5-6 között felébredek és azonnal úrrá lesz rajtam a szorongás. Azok a dolgok, amik eddig örömet okoztak ma már nem igazán okoznak örömöt és kb. csak vegetálok. Ezeket is nyugodtan elmondhatom neki?
2020. jan. 19. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orvostanhallgató vagyok és sok gyakunk volt a pszichiátrián. Hodd el nekem nagyon rendes és megértő orvosok, hiszen ez egy nem túl megbecsült szakma, az választja aki elhivatott. A szakorvosi képzés alatt megtanulják hogy ezek a szorongások és suicid formák az egyén által segítség nélül nem kontrollálhatóak. Én is csináltam már gyakorlat alatt tőbb beteg interjút. Türelmesen végig halgatjuk a beteget utána pedig megbeszéljük a therápiáját. Van aki pl a drogok miatt annyira be van kattanva hogy olyanokat mond hogy őt már 23x megölték mert nem elektrobugizott David Husselhoffal, meg hogy a radiátoron keresztül hallgatja le a kormány és még őket sem ítéljük el, egyszer nem nevettünk ki senkit. Ha úgy érzi hogy a szorongásnak és depressziónak pszichiátriai kezelés a megoldása lehet kapsz gyógyszer - nem nem leszel zombi manapság már tök enyhe hangulat stabilizátorok vannak, ha pedig úgy gondolja elég egy feltáró pszichoterápia képzett pszichológushoz irányít. Írd le nyugodtan értékelni fogja ha beszélsz és nem úgy kell belóled kihuzni! Jó hogy segítséget kértél, ez magátol nem lesz jobb
2020. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem maga a dokim ajánlotta, hogy írjak jegyzetet, ugyanis az első pár alkalommal mindig elfelejtettem, hogy mit akartam mondani.
2020. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Nekem többször is voltam 5 perc

Recept és valossztass munkát meg életmódot

De akkor nem keresek és csöveznem kell

Ha ez a tb

2020. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!