Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos depresszió: mi...

Szorongásos depresszió: mi történik a pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szorongásos depresszióm van (igen, tudom, gondolkodjak pozitívan, sportoljak és pasizzak be...). Korábban jártam pszichológushoz, sokat segített, de nemrég elveszítettem a nagymamámat, azóta megint eluralkodott rajtam. A háziorvosom azt tanácsolta, forduljak pszichiáterhez, mert részben valószínűleg örökletes problémák állnak a háttérben.


Magán pszichiáterhez megyek, de fogalmam sincs, mi fog történni, nem bízom benne. Aki csinálta már: mi történik ilyenkor? Hozzámvág egy rakás gyógyszert, és jöhetek haza? Vagy ugyanolyan, mint a piszchológusi ülés, csak a terápiát kiegészítik a gyógyszerrel? Hogyan fog hatni a gyógyszer? Megváltozik utána a személyiségem?


Szociális fóbiám van, szerintetek ez elmúlik tőle? (Nyilván önmagában, kemikáliáktól nem fog, de a terápiától komplexen... Ha már egyáltalán ez komplex...)


2017. júl. 28. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pszichiáterek, akik elbeszélgetnek a pácienssel, ez a jobbik opció. Általában viszont az a jelenség: Hogy érzi magát--->elmondod--->Ühm--->itt van két recept, szorongásoldó és antidepresszáns, majd három hét múlva kontroll.


Szerintem, olyan pszichológust kellene keríteni, akiben megbízol és végig tudjátok csinálni a terápiát.


A gyógyszerek meg mindenkire másképpen hatnak, én végiglegeltem egy pár fajtát, de nem sokat segítettek. Azután lecsengett magától az egész, pszichológushoz én is jártam, jókat beszélgettünk. De nem hiszem, hogy ez hozta meg az áttörést....

2017. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!