Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit kezdtek a depressziótok...

Ti mit kezdtek a depressziótokkal?

Figyelt kérdés
Legtöbbször úgy érzem, hogy minden erőm elfogyott és megbénít, nem tudok egész nap csinálni semmit...ti, hogy teszitek jobbá? hogy viselitek el? lesz ez valaha jobb? 23L

2020. jan. 20. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

leginkább felemészt

az szokott segíteni ha valakivel tudok róla beszélni aki meg is érti

a baj ha úgy állok hozzá hogy el akarom foglalni magam hogy ne gondoljak rá akkor arra fogok, olyankor érzem jobban magam mikor váratlanul pozitív helyzetekbe kerülök (multkor peldaul belefutottam egy barátomba hazafelé és mivel 15 percnyire lakik innen ezért tettem kitérőt hogy a hazauton vele beszélgessek és mintha minden problémám elszállt volna egy rövid időre)

2020. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Én elmúlasztottam magamnak, mert egyszerűen meguntam már a nyűglődést.
2020. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

#2 taníts mester.


Kérdezőnek: én semmit se kezdek vele. Próbálok együtt élni azzal a ténnyel, hogy állandó rossz kedvem van, leszámítva 1-1 percekig tartó hullám hegyet. Együtt élek a folytonos beszólásokkal, hogy bármit mondok az negatív. Együtt élek azzal, hogy várom a metrót és ahogy közeledik azon gondolkodom, hogy "na most vajon elé ugrok? Most megteszem?" Aztán a metró elhalad előttem és egy fél gondolattal nyugtázom, hogy most sem tettem meg.

Hogyan teszem jobbá? Fél évente egyszer kapok egy pozitív agymenést, olyankor kb 1-2 napig úgy érzem bármire képes vagyok. Aztán elmúlik ez az érzés és jön újra a depresszió.

Lesz e jobb valaha? Szerintem nekem nem. Van még jó esetben hátra úgy 30 évem, azt valahogy leélem és vége.

Szívből remélem, hogy neked sikerül majd kimászni ebből. Talán az én sztorim téged arra sarkall majd, hogy küzdj.

2020. jan. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: szedsz valami gyógyszert? Énis ilyen helyzetben vagyok.
2020. jan. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hagyományos úton kezelem, piálok.
2020. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy mint a #3-as válaszoló. Várom a végét.
2020. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Szia,

Én régen .. depressziós voltam és nekem Isten segített kimászni a gödörből miután elkezdtem imádkozni, azóta hála a jó égnek minden jobb lett.


De a hobbi, munka és mozgás is nagyon fontos. Ne hanyagold el, legyen ami leköti a figyelmedet.

2020. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Például gyakorikerdesek oldalon válaszolok, próbálok a tapasztalataimmal másokat segíteni és megérttetni a rosszindulatú, vagy csak tájékozatlan emberekkel, hogy ez bizony egy nagyon veszélyes betegség, amire nincs, vagy csak alig van befolyása annak, aki ebben szenved.

Az időm nagy részében igyekszek megoldást találni a problémáimra, megoldani az életemet, pótolni, ami hiányzik, ami kimaradt talán pont a depresszió miatt és kijavítani a hibáimat. Utóbbi nehéz, mert mindenki és minden emlékeztet a problémáimra, sokszor még itt is. Nem használ, hogy az ilyen oldalakon, mint a gyakorikerdesek, sok bántást és negatív kritikát kapnak a problémákkal küszködők, talán olyan emberektől, akinek szintén lehet valami komoly problémájuk és talán így élik ki magukat.

Itt valaki írta, hogy alkoholt iszik és így kezeli magát. Ha nem poénnak szánta, akkor is azt mondom, hogy ne tegye, csak ront az állapotán. Rövid ideig lehet, hogy feloldódik, de utána rosszabb lesz.

Akit az imádkozás gyógyított ki, úgy érti, hogy vallásos lett? Hallottam már ilyet. Lehet, hogy olyan típusú volt a depressziója.

2020. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!