Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Ti mit kezdtek...

Pánikbetegek! Ti mit kezdtek a pánikrohamokkal otthon?

Figyelt kérdés

Több éve elkezdődtek a pánikrohamaim, meg anno 6 éves koromig is néha voltak, a gond hogy anya kijelentette hogy nincs szükségem orvosra mert nincs rá pénzünk miközben őt pánikbetegséggel kezelték, majd mikor lett rá pénzünk, megpróbált elérni egy szem pszichológust majd mikor a megadott szám nem volt elérhető ő lezártnak tekintette a pánikbetegség témát.

Egy barátomon keresztül eljutottam egy illetőhöz aki spirituális úton közelíti meg a dolgot, volt egy jó hosszú beszélgetésünk majd kb egy évre eltűntek a rohamok de most újra kezdenek előjönni, egyre többször érzem úgy hogy mindjárt előjön, ébren vissza tudom tartani de ha álmomból riadok fel akkor már elkezdődött.


2016. máj. 27. 03:01
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én muszlima vagyok.

Évek óta vagyok pánikbeteg, szorongó és fóbiás is. Már azelőtt is pánikbeteg voltam, revertáltam az iszlámba, vagyis szedtem tablettákat is és elég nagy tapasztalatom van már.


Nekem Allaah rengeteget segít és én imádkozni szoktam, vagy fohászkodni, amikor rohamom van.

Nagyon sokat szorongok és a pánikrohamokon kívül is érzem, hogy szinte minden izmom görcsben van sokszor.

tabletta annyiban más, hogy ugyanúgy rohamod van, de le vagy lassulva és a szíved nem dobog olyan gyorsan.

Kb. olyan, mint amikor valaki kómában van, hallja, hogy mit beszélnek az emberek az ágya körül, csak nem tud visszareagálni azokra.

A tabletta szedése mellett híztam, belassultam, elkényelmesedtem és a viselkedésem is megváltozott. Szerintem negatív irányba.


Új muszlimaként is szedtem tablettákat, de abbahagytam és noha vannak még rohamaim, mégis jobban érzem magam tablettamentes muszlimaként.


Mint írtam, én imádkozni szoktam és ez nagyon megnyugtató.


Az álomból felriadás nálam nem igazán van, inkább az alvás előtti hirtelen zuhanós érzet (tehát már félálomban vagyok, a párnán van a fejem és hirtelen, mintha a földhöz csapódnék a magasból).

Ilyenkor is a fohász az, ami fontos.


Vond el a figyelmedet. Én sok esetben elkezdek a kezeimmel csinálni valamit, pl. a táskámban keresni valamit, vagy hirtelen a szekrényhez megyek, hogy rendet rakjak.

Nyisd ki az ablakot, lélegezz mélyeket.

Néha a bezárt szobában úgy érzem, hogy alig tudok lélegezni.

Kerüld a kávét, a kólát, a cigiről szokj le (ha cigizel). Kerüld a koffeint, vagy legalábbis higítsd fel nagyon a kávédat.


Milyen helyzetekben jön elő a pánikod?

Van ami minden esetben pánik, vagy hirtelen van?

Fóbiáid is vannak?


Egyébként nem tudom hol laksz, de a helyi egészségügyi központban ingyenesek az orvosok, azaz tb-s alapon látnak el, így meg nem kell minden alkalommal sokat fizetni.


Az álomból felriadáskor is foglald el magad. Készíts az ágyad mellé egy pohár vizet, egy füzetet és tollat, vagy valamit, amivel el tudod magad foglalni, ha felriadsz.

2016. máj. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha ébren jön elő, attól szokott lenni hogy elkezdek olyan dolgokon gondolkozni amik iváltják, van egy furcsaságom hogy az abszurd méretű dolgoktól ,ez hülyén hangzik így, példának egyszer valamiért elképzeltem hogy egy damilszálon ülök és ettől olyan szédülős érzésem lett ami átváltott rohamba. A legjobb példa mondjuk egy cérnaszál amire jó vastag kötéllel kötnek egy csomót (ettől még most is elkezdődik a "jön a pánikroham mindjárt" feeling, nem tudom miért ez váltja ki de szerencsére ha fél évente 1x találkozok olyan dologgal a valóságban ami ilyen érzést vált ki.
2016. máj. 27. 05:23
 3/3 anonim válasza:

Ha maga a pánikroham(ok) évente párszor vannak, akkor szerintem felesleges a tabletta.

A tabletta azoknak van inkább, akik az utcára sem tudnak kimenni, vagy pl. a tömegközlekedésen is rájuk jön a roham, vagy ilyesmi. Legalábbis akiknek gyakrabban vannak rohamaik.


Azt tudom javasolni, amit már javasoltam. Keresd fel a helyi orvosi rendelőt, mondd el, hogy milyen rohamaid vannak.

Igazából jobb is, hogy ezt már tudod magadról, mert sok körzeti orvos szervi oldalról közelíti meg a rohamokat és elkezdenek erre-arra gyanakodni.

Mondd el, hogy úgy véled ezek a rohamok mentális betegségre utalnak (pánikra, szorongásra) és hogy mennyire gyakoriak vagy éppen nem gyakoriak.

Ő tud beutalót adni a helyi egészségügyi szolgálathoz (régi nevén sztk-hoz).

A beutalóval el tudsz oda menni, vagy időpontot tudsz kérni.


Ha elmész, akkor az orvosnak is mondd el ezeket, és próbálj magabiztos lenni, hogy ne intézze el az esetedet egy recepttel.

Sajnos sok orvos nem is nagyon beszél a betegeivel, csak megírja a receptet és annyi.

sok tabletta pedig függőséget okoz.


Mint azt már korábban írtam, a tabletta mellett is vannak rohamok, csak a tabletta beszedése után "lassú" az ember, vagyis a szíved nem dobog annyira, mint amikor rohamban vagy (tabletta nélkül).

Másrészt sok tablettának a függőség mellett rengeteg a mellékhatása is.

Nem tudom, hogy házas vagy-e, de pl. ha szorongás elleni tablettákat szedsz, akkor a nemi vágyad leredukálódik.

Illetve hízásra is lehet számítani (nálam volt hízás, azt hiszem 15 kiló).


Én nem akarok tudás nélkül beszélni, vagyis nem akarom azt mondani, hogy szedj tablettát, de azt se, hogy ne szedj. Ezt majd az orvos eldönti, de azért kérdezd meg tőle, hogy kikerülhető-e.

2016. máj. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!