Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi az esély ezek alapján...

Mennyi az esély ezek alapján infarktusra?

Figyelt kérdés

Egész nap rosszul vagyok, rossz a gyomrom, érzem, hogy sok a savam, alig van étvágyam, viszont keveset aludtam és ilyenkor így szoktam érezni magam, de most a végtagjaim is olyan gyengék és szurkáló érzés van a mellkasonban, ami hol elmúlik, hol visszajön. De úgy megijedtem, hogy azóta már a hatam is fáj és zsibbad a bal oldalam, de ezt el tudom képzelni, hogy már csak bebeszelem. Már pánikrohamom is volt. Okozhat ilyen tüneteket a kialvatlanság és a sok stressz? Délután kicsit eltereltem a figyelmem és jobb lett, de azóta megint rosszul lettem.

20 éves lány vagyok


2020. jan. 21. 22:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem élek valami egészségesen, keveset mozgok és a táplálkozásom is elég rendszertelen + a sok stressz.
2020. jan. 21. 22:30
 2/5 anonim ***** válasza:
2%
2020. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon minimális az esélye. 20 éves lányoknál (már csak az ösztrogén védőhatása miatt is), irodalmi ritkaság az infarktus. Viszont pszichés állapotod okozhatja.
2020. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Yabu ***** válasza:
Szia! Infarktusra nagyon kicsi esélyed van ilyen fiatalon. A stressz akkor okoz infarktust, ha hirtelen ér, mivel a hirtelen sokkhatás/stresszhatás sok-sok hormont szabadít fel, s ennek következtében a vérben megnő a koncertációjuk, vagyis besűrűsödik kicsit a vér és könnyebben képződnek vérrögök. Egyébként én is stresszelős vagyok, méghozzá pánikbeteg, és szívproblémáim is voltak/vannak. A pánikbetegség és a szívbetegség felerősítik egymást,így ha valamelyik van neked, akkor a másik probléma tünetei fokozódnak. Ha nincs semmiféle szívbetegséged, akkor is fájhat a mellkasod/szíved, ehhez a stressz bőven elegendő ok. Ettől függetlenül ha ennyire rosszul érzed magad, fordulj orvoshoz, hogy azért szakember is kizárja a lehetőségét. Sokmindentől függ az ilyesmi amit mi itt nem tudunk megmondani (szedsz-e valamilyen gyógyszert, van-e hajlamosság a családosban szív- és érrendszeri betegségekre stb). Remélem tudtam segíteni. :))
2020. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak refluxos vagy .
2020. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!