Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális valamennyire, ha...

Normális valamennyire, ha bántom magam?

Figyelt kérdés

Nem vagdosom magam, nem eszek tablettákat vagy ilyesmi.. Egyszerűen fájdalmat akarok érezni, amikor nem vagyok elég jó. Tulajdonképpen megbüntetem magam amiért nem vagyok tökéletes.. vagy nem is tudom, hogyan fogalmazzak.

Másnak is volt már hasonló gondolatmente ? (Mégha tettlegességig nem is fajult)


2020. jan. 26. 05:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ilyen hülyeségeken sosem agyaltam. Valahogy rossz sínen futsz. Keress egy pszichológust, aki kivallat és elmagyarázza, mi a problémád. Talán a családi kapcsolataid nem tokéletesek.
2020. jan. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is.

Én is szoktam "büntetni" magam, ha nem vagyok elég jó, mivel mindenben az első akarok lenni, de ilyenkor nem fájdalommal, hanem kemény munkával, saját magam megfenyítésével, hajszolásával büntetek.

Mielőtt elmennék egy szakemberhez, tedd fel magadnak a kérdést: "A fájdalom fog megerősíteni, vagy a kemény munka?", és ennek alapján cselekedj.

2020. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!