Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bántom magam egyre rendszerese...

Bántom magam egyre rendszeresebben. Kihez kell fordulni segítségért?

Figyelt kérdés
Hirtelen felindulásból el csattant egy pofon. Enyhült a dühöm, és rá szoktam. Ha nagyon ideges, stresszes vagyok, el rontok valamit késztetést érzek arra, hogy le keverjek párat magamnak. Egyszer be is húztam egyet, és napokig az arcomon ott volt a lila-zöld folt. Nem mertem el mondani senkinek honnan szereztem. Dühösek lennének rám, ha megtudnák mit teszek magammal. Én is haragszom. Tudatában vagyok, hogy ez nem segít, és nem helyes. De abban a pillanatban nem gondolkodom. Nem akarom, hogy tovább fajuljon a helyzet, vágdosásba vagy öngyilkosságba. Nincs pénzem magán orvosra, vagy terápiákra. Elmondani senkinek sem merem a közelemben

2017. máj. 21. 01:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En is ezt csinaltam aztan rajottem mi a gond. Pl en bezartak tehetetlennek es feszultnek ereztem magamat foleg hogy azelott kuzdo sportokat is vegeztem. Ujbol elkezdtem sportolni. Barmennyire rosszul is hangzik kell egy sport. Vagy kuzdo vagy valami mas de le kell vezetned a feszkot. Eleinte kezdhetned pl tajfutassal. Ra kell jonnod hogy a feszultsegednek mi az oka es azt egy jo kemeny edzes kozben vagy a vegen agyban megoldod.
2017. máj. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ingyenesen vagy olcsón is hozzáférhetők ám.
2017. máj. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kamasz-, illetve fiatal felnőtt korban evolúciós okokból megugrik az agresszió szintje. Ez természetes körülmények között a szülőkről való leválás időszaka lenne, tehát a saját lábra állás, a táplálék megszerzése, önmagunk megvédése megkövetelné a magasabb agressziót.

A társadalmi elvárások, az erkölcs, stb azonban meggátolja a fiatalt abban, hogy kiélje ezt az agressziót, így a jobb híján sokszor önmagam ellen fordul.

Valóban legjobb ötlet a sport. Nem kell feltétlenül küzdősportnak lennie, elég egy kimerítő futás is. Ennek hiányában esetleg a megerőltető fizikai munka is szóba jöhet.

2017. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!