Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline vagyok. Miért...

Borderline vagyok. Miért maradjak eletben?

Figyelt kérdés
Nem bírok és nem akarok tovább élni. Nincs értelme. Sosem tapasztaltam meg a boldogságot, meg vagyok fosztva tőle. Mint akinek eleve el van rendelve hogy szenvedjen. Így nem akarok élni mert ez nem élet.

2020. jan. 26. 21:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
agykontroll este, futas reggel:) engem is ez hozott ki
2020. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Van kedved beszélgetni?
2020. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé problémás vagyok.

Nálam erős szociális fóbia, általános szorongás, deperszonalizáció és derealizáció, PTSD, régebben közepes depi, voltak egy éven keresztűl pánikrohamaim is, pszichózis. A hangulatom eléggé instabil tud lenni, gyorsan változhat az egyik végletből a másikba.

Nem tudom, hogy valóban Borderline vagy, vagy magadat diagnosztizáltad, de nekem voltak erős mániás epizódjaim is.

Persze ez nem nevezhető "valódi" boldogságnak.

Nekem segített az antidepi, nyugtató, hangulatstabilizátor.

Őszintén megmondom, hogy nem lehet teljesen borderline tünetek nélkűl élni, de ha a gyógyszeres kezelés mellett szerzel egy pszichológust, akkor javúlhat elég jól.

Ne add fel! Mindenképpen fordúlj szakemberhez.

2020. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Illetve ne félj a gyógyszerektől!

Sokan félnek és magát a sátánt látják ezekben, de engem megmentettek és adtak egy új esélyt.

Persze egyedűl gyógyszerekkel nem fogsz "meggyógyúlni". Ide szükséges a pszichológus segitsége és a te segítséged is. Csak akkor működik a dolog, ha hiszel benne és teszel is a változás érdekében.

2020. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
3%
Igazad van, tényleg nincs értelme. Ezt csak kevesen tudják megérteni. Ami nem megy, nem kell erőltetni. Az élet is egy ilyen dolog. Realisztikusan végig kell gondolni, hogy ha már éltél X évet, akkor tudsz-e még ugyanígy leélni X+10-et vany X+20-at, vagy tusz-e változni. Én biztosan tudom, hogy nem tudok változni, és nincs értelme az X+10-et betöltenem.
2020. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Most akkor konkrétan leirtad hogy öngyilkos leszel?
2020. jan. 26. 22:30
 7/27 anonim ***** válasza:
28%

Igazából szerintem csak azt írta le, ami a logikus következtetés, hogy ha szar az életed és minden kapu bezárult, akkor ennél már csak szarabb lesz, mert annak az esélye, hogy öregszel és egyre több szarsággal kell majd szembenézned 100%, annak viszont, hogy megnyerd a lottó ötöst (amitől ugyanúgy nem lassítod le az öregedést, de legalább tartalommal töltöd ki az életed, ami ad némi boldogságot) alig van esélye, főleg ha még lottószelvényt sem veszel.


Szóval ja, ahogy halad feletted az idő, egyre sanszosabb, hogy jobb már nem lesz, csak rosszabb.


Tedd fel magadnak a kérdést: Téged mi tart életben?


Egyébként lehet egy indiszkrét tippem: lány vagy és szerelmi bánatod van és nem is olyan nagy a probléma, mint itt sokan gondoljuk, mert ezen az oldalon sokkal nagyobb problémákkal küzdő emberek vannak, akiknek tényleg nincs reménysugár az életében.

2020. jan. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Gratulálok az utolsó kommentelonek. Odáig stimmelt, hogy lány vagyok. De nincs szerelmi bánatom és örülök hogy ennyire ledegradalod a bajom. De tudod mit, szívesen atadnam neked a borderline - t csak egy hétre. Egy hetet élj le így, de szerintem 1 nap is elég lenne ahhoz, hogy rajojj hogy milyen pokol ebben élni.
2020. jan. 27. 05:20
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az évektől igazából jobb lesz.

Én is border vagyok, és a gyerekkorom egy Pokol volt a sok kiközösítés miatt. Szerencsére a felnőttek már a saját életükkel foglalkoznak.


Kérdező, jársz szakemberhez?

2020. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Járok de ritkán mert nincs pénzem rá és családi hátterem sincs mert nem beszélünk. Egyedül lehetetlen ebből kijonni, ha nincs családi támogatás. Belefaradtam. Úgy érzem így el van dőlve a sorsom.
2020. jan. 27. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!