Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó ötlet, ha pszichológus...

Jó ötlet, ha pszichológus helyett inkább asztrológust keresek fel, vagy a családállítást próbálom meg?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta depressziós vagyok, eddig azért nem kertem segítséget, mert olyan mértékű szociális fóbiám van, hogy felnőtt létemre egy telefonszámot nem merek felhívni pl. időpont egyeztetés céljából, illetve párkapcsolatom sem volt soha, pedig nagyon sok lehetőség lett volna rá. Egyszerűen képtelen lennék elbeszélgetni egy pszichológussal, mar eleve az időpont kéréssel is gond lenne

Másrészt rengeteg rosszat olvastam róluk, hogy bunkók, nem érnek semmit, van aki többször váltott pszichológust, pszichiátert, és mégis ugyanott tart ahol elkezdte.. az ilyen történetek csak méginkább elvettek a hitem es az önbizalmam

Egyébként sem hittem soha abban, hogy egy pszichoterapia segíthet egy halmozottan mentális betegen, aki egy ugyanilyen beteg családból jön, ahol mar volt is öngyilkosság..

Pedig most tartok ott, hogy tennem kell valamit, mert elképesztően melyen vagyok jelenleg, sőt visszatért a deperszonalizáció, ami eddig csak egyszer fordult elő az évek alatt

Egyszerűen olyan filmbeillően rossz dolgok történnek velem, hogy kezdem elhinni, hogy csak a sors irányít, és én bármivel is próbálkoznék, ez az élet van nekem elrendelve.. pedig en nem vagyok egy spirituális ember, mindig is azt mondtam, hogy amíg nem tapasztalok meg valami természetfeletti történést, addig nem hiszek benne, sőt a sorsban soha nem is akartam, mert megrémiszt a gondolat

Mindig is rengeteget gondolkodtam az életen, hogy mi miért történik es soha nem értettem meg, most mar tényleg úgy érzem, mintha az élet egy sims játék lenne és az enyémet valaki nagyon túlműködő fantáziával megáldott irányítja

Nem tudom egy pszichológus hogy reagálna, ha ezt all adnám neki, márpedig ezt érzem es valamit muszáj tennem, mert folytonos sírógörcseim vannak, tejesen magányos vagyok es bármit próbálok tenni ellene, minden csak rosszabb lesz

Az öngyilkossághoz egyelőre még nincs bátorságom, addig szeretnék valamilyen segítséget kapni



2020. febr. 7. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem jó ötlet. Horoszkóp kell vagy segítség? Pszichológus. Amúgy mi az a családállítás?
2020. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem jó ötlet.

De tényleg rengeteg sz.ar pszichológus van.

Nem azért sz.arok, mert pszichológusok, emberileg is sz.ar emberek, és a pszichológia ad nekik egy fegyvert a gyengébbek felett.

Keress jó pszichológust (van ilyen), amíg nem találsz egy igazán jót.

Ritka amúgy.

2020. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért nem merek lépni, rajtam egy nem jó szakember jelen helyzetemben még csak rontana, pedig már nem nagyon van hova..

ráadásul nem is Budapesten vagyok, egy vidéki városban, ahol nincs túl sok lehetőség es sehol nem találok véleményeket a pszichologusokrol, akiket találtam, pszichoterapeutabol konkrétan csak egyet találtam

Az meg a másik, hogy engem az emberekkel kapcsolatban is csak szívatott az élet, soha nem találtam olyan társaságot amiben jól éreztem volna magamat, barátaim sincsenek, hogy foghatnek ki pont egy jo pszichológust? Fogalmam sincs mi alapján kellene választanom, ha nem találok róluk véleményt

Ezért gondoltam, hogy elmegyek inkább mar akar egy jóshoz is, csak valaki mondjon valamit az állapomra... sajnos ott tartok, hogy mar kezdem elhinni, hogy van, aki el van átkozva, pedig eddig nem voltam ilyen típusú ember

2020. febr. 7. 15:41
 4/18 A kérdező kommentje:

Az meg a másik, hogy nagyon sok nő úgy érzem, hogy zsigerből utal, mar kamaszként is, női tanáraimmal is voltak problémáim, kinéztek maguknak, mielőtt bármit tudtak volna rólam, munkahelyen szintén

Férfiakkal beszélgetés szinten sokkal jobban kijöttem, viszont ha el is jutnek végre pszichológushoz, az csak nő lehetne, mert intim dolgokat férfinek soha nem tudnék elmondani.... szóval fogalmam sincs mi legyen

2020. febr. 7. 15:46
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

"Fogalmam sincs mi alapján kellene választanom, ha nem találok róluk véleményt"

Elmész, aztán meglátod.

Ha ítélkezik feletted, beleszól a mondandódba, megszól, gúnyt látsz az arcán, vagy a mondataiban, ha nem hisz neked, beléd akar magyarázni dolgokat, ha félremagyarázza az érzéseidet, ha jobban tudja, mint te az érzéseidet, akkor sz.ar pszichológus.

Akkor tipli van!

Amúgy ne ragaszkodj a nőkhöz, én két köcsög pszi.nőnél jártam, egy férfi pszich. véletlenül jött, nagyon normális volt, segített.

Ja, és én nő vagyok.

2020. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Önismereti könyveket vásárolnék a helyedben, biztonságot ad a tudás és akkor nem tudnak megvezetni a kóklerek.

Nem a sors irányít, általában a probléma a családban keresendő, mennyire volt biztonságos a gyermekkorod...

2020. febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nehéz kifogni pont egy jó szakembert elsőre, csak sajnos en mar annyira instabil vagyok ennyi év szenvedés után, hogy idegileg es érzelmileg nem igazán bírnám elviselni, hogy végig kell mennem rossz, nemtörődöm, bunkó pszichológusokon, itt is olvastam elég rémtörténetet..még magán, nagyon drága pszichologusokrol is, akkor milyen lehet tb alapon..

Őszintén, en mar régóta érzem, hogy ez külső segítség nélkül csak meg rosszabb lesz, szerintem az en helyzetem túl komoly es összetett ahhoz, hogy saját magam megoldjam szakirodalommal

Eleve annyira rossz a helyzetem, hogy szerintem ezen mar semmilyen szakember vagy gyógyszer nem segíthet..

Igen, a családnál indul minden, pont ez a gond, az apám egy borzalmas, mentálisan nagyon beteg ember, az önálló normális életre teljesen alkalmatlan volt mindig is, végig kellet néznem ahogy rengetegszer súlyosan bántalmazta az anyámat, 5-6 évesen, velem is erőszakos volt, folyton ordított, vagy sírógörcsei voltak, volt hogy betörte az ajtómat es szétverte a lakást.. volt, hogy az ablakomon keresztül menekültem előle miközben próbálta betörni az ajtómat..többféle mentális gondot örököltem tőle, az anyám pedig sajnos nem hajlandó komolyan venni a depressziómat, néha úgy érzem direkt nem vesz róla tudomást, ha valakinek ilyen felmenői vannak, azzal ugyan mit lehetne kezdeni.. sajnos semmit

2020. febr. 8. 16:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked pszichiáterre vagy szükséged, aki a terápián túl némi gyógyszerrel is megsegít. Sajnos neked már erre is szükséged lehet.
2020. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 szamo77db ***** válasza:
63%
Nem jó ötlet!
2020. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Családalapítás semmiképp. Gyermeket biztos alapokra csinálunk. Lelkileg is biztos alap szükséges, könnyen jöhet ebből egy szülés utáni depresszió, ami csak rosszabbakat okoz. Keress fel egy pszichológust nyugodtan, sokan azért szarozzák le őket, mert bemennek és csodát várnak. A pszichológus nem varázsló. Ha te nem fogadod meg a tanácsokat, nem változtatsz, mondhat bármit. Türelem is kell, mert sokan akkor mennek oda mikor már nagyon késő. És épp úgy, ahogy szépen lassan kialakult egy probléma, úgy fog lassan elmúlni, helyrejönni. Mint a fogyás. Az sem egyik napról a másikra történik, és kitartás, akarat kell hozzá.
2020. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!