Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó ötlet, ha pszichológus...

Jó ötlet, ha pszichológus helyett inkább asztrológust keresek fel, vagy a családállítást próbálom meg?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta depressziós vagyok, eddig azért nem kertem segítséget, mert olyan mértékű szociális fóbiám van, hogy felnőtt létemre egy telefonszámot nem merek felhívni pl. időpont egyeztetés céljából, illetve párkapcsolatom sem volt soha, pedig nagyon sok lehetőség lett volna rá. Egyszerűen képtelen lennék elbeszélgetni egy pszichológussal, mar eleve az időpont kéréssel is gond lenne

Másrészt rengeteg rosszat olvastam róluk, hogy bunkók, nem érnek semmit, van aki többször váltott pszichológust, pszichiátert, és mégis ugyanott tart ahol elkezdte.. az ilyen történetek csak méginkább elvettek a hitem es az önbizalmam

Egyébként sem hittem soha abban, hogy egy pszichoterapia segíthet egy halmozottan mentális betegen, aki egy ugyanilyen beteg családból jön, ahol mar volt is öngyilkosság..

Pedig most tartok ott, hogy tennem kell valamit, mert elképesztően melyen vagyok jelenleg, sőt visszatért a deperszonalizáció, ami eddig csak egyszer fordult elő az évek alatt

Egyszerűen olyan filmbeillően rossz dolgok történnek velem, hogy kezdem elhinni, hogy csak a sors irányít, és én bármivel is próbálkoznék, ez az élet van nekem elrendelve.. pedig en nem vagyok egy spirituális ember, mindig is azt mondtam, hogy amíg nem tapasztalok meg valami természetfeletti történést, addig nem hiszek benne, sőt a sorsban soha nem is akartam, mert megrémiszt a gondolat

Mindig is rengeteget gondolkodtam az életen, hogy mi miért történik es soha nem értettem meg, most mar tényleg úgy érzem, mintha az élet egy sims játék lenne és az enyémet valaki nagyon túlműködő fantáziával megáldott irányítja

Nem tudom egy pszichológus hogy reagálna, ha ezt all adnám neki, márpedig ezt érzem es valamit muszáj tennem, mert folytonos sírógörcseim vannak, tejesen magányos vagyok es bármit próbálok tenni ellene, minden csak rosszabb lesz

Az öngyilkossághoz egyelőre még nincs bátorságom, addig szeretnék valamilyen segítséget kapni



2020. febr. 7. 12:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó, rosszul olvastad, nem családalapításra, hanem a Hellinger féle csaladallitasra gondoltam, sokak szerint áltudomány, viszont olvastam róla jókat is, nyilván spirituális beállítottságú emberek hisznek benne

Családalapítás nálam nyilván szóba sem jöhet, pedig szerettem volna, de nem vagyok olyan önző hogy ilyen családi háttérrel, ilyen borzalmas géneket továbbadjak egy szerencsétlen gyereknek.. épp elég gond az, hogy az en undorító apám olyan felelőtlen volt, hogy gyereke lett, mar nem mintha tervezte volna..érdekes, a nagyszüleim teljesen normális, szerető, tisztességes emberek, az apám mégis egy életképtelen, agresszív mentális beteg lett... az ilyen gének es egy ilyen “apa” egyenes út az öngyilkossághoz, bár lenne elég akaratom már most megtenni

Nekem szerencsére nincsenek illúzióim a szakemberekkel kapcsolatban, sőt, pont hogy azt gondolom, hogy egy beszélgetés rajtam semmit sem segíthet, de amikor olyat olvasok, hogy pofákat vágnak a terápia alatt, bunkók, veszekednek a pácienssel, akkor azért nagyon elmegy attól a kedvem, hogy en is átéljek ilyet, plane ilyen labilis állapotban amiben évek óta vagyok

2020. febr. 11. 00:20
 12/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tényleg rosszul olvastam. Lelkisegély vonalakat próbáltad? Vagy ha azt sem mered hívni, esetleg az online verziót?
2020. febr. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Elutasítasz minden okos ötletet, keresed a kifogásokat. Ha szakemberrel nem akarsz beszélgetni mit vársz egy ilyen fórumtól? És kitől akarsz segítséget? Egy kiadós pszichoterápia kell neked!
2020. febr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

[link]


A videó alatt találsz elérhetőséget!

2020. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem utasítom el a segítséget, pontosan azért írtam ide, hogy kapjak valamilyen tanácsot, 2 hónapja teljesen elzártan élek, egyre súlyosabbak a tuneteim, de a szociális fóbiám miatt továbbra sem merek külső segítséget kérni, egyedül vagyok a gondommal, egy emberen kívül senki nem tudja, hogy évek óta depressziós vagyok, csak azért írtam ide, hogy valamennyire csökkentsem a frusztraciomat es a maganyomat.

Természetesen nem itt várom a segítséget, tudom, hogy pszichoterapiara van szükségem, de nehéz út, mire elérek odáig

2020. febr. 11. 11:32
 16/18 anonim ***** válasza:
Én nem bántani akarlak, de végy erőt magadon és indulj el, mert napról napra csak rosszabb lesz. A magányodat nem hiszem, hogy egy fórum oldja. Sok sikert!
2020. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked már valóban pszichiáter kell. Pedig amíg az utolsó kommentedet nem olvastam, nem értettem egyet azzal a válasszal, de jelen állapotod a mindennapi életvitellel nem összeegyeztethető. Menj el a körzeti pszichiátriára. Viszont a gyógyszeres kezelés nem elég, az csak csillapítja a tüneteket, a valódi kezelés a pszichoterápia, nem akármilyen pszichológusnál, hanem klinikai szakpszichológusnál, aki a mentális betegségekhez is ért, illetve annak egy fokkal feljebbi változatánál, a pszichoterapeutánál. Nem kell bunkó meg nemtörődöm pszichológusokkal szenvedned, egyetlen alkalom elég ahhoz, hogy eldöntsd, hogy szimpatikus-e, szívesen jársz-e hozzá. Aki nem szimpatikus, nem bízol benne, azzal el se kell kezdeni a kapcsolatot. Ezoterikus kóklerekre ne is gondolj, azoknak semmilyen tudományos megalapozottságuk nincs, csak a pénzedet veszik el, és árthatnak is, mivel nincs szakmai felelősségük.
2020. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de talán még segít:Hellinger családállítást semmiképp se! Nálam iszonyú sokat ártott ez a halottidézős akármi... Ezo az egész.


Normális terápia kell ilyenkor egy megbízható szakemberrel, nem ilyen ezohumbugok!

2021. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!