Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek az okostelefon és...

Mit tegyek az okostelefon és internet függőség ellen?

Figyelt kérdés
Sokan javasolják, hogy találjak más elfoglaltságot. De mivelhogy a telefon mindig nálam van mert fontos, hogy elérhető legyek ezért valahogy folyton a kezem ügyében van. Sokszor belekezdek másba és csak ha megnézem az időt már el is kalandozok. Ha meg vhogy kibírom, hogy ne nyúljak hozzá akkor fél óra múlva tiszta frusztrált vagyok. Lassan a család rovására megy. Olyan ez is mint az alkoholizmus. Ti mit tennétek?
2020. febr. 9. 13:46
 1/9 anonim válasza:
52%
Ugyan ez. Nem tusok ugy kimenni a konyhaba hogy ne hagytam a szobaban a telomat. Sot en meg a taskamba sem tudom tenni a telefonomat, vagy kezemben van es ugy megyek vagy pedig a kabat zsebembe teszem es vagy fogom benne vagy folyamatosan 10masodpercenkent benyulok hogy uristen meg van e meg.En elmentem egy edzotaborba ahol be volt osztva teljesen az egesz napom sportokkal es elfoglaltsagokkal. Ott annyira nem volt idom, sot kedvem sem telozni hogy lefekveskor este nyultam hozza hosszabban. Hazajittem es nem is igenyeltem annyira akkor a telefonomat. De szerintem egy barattal elmenni videkre programozni is kizokkenthet ebbol
2020. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha az időnézés miatt nézel rá, szerezz be karórát és faliórát.

Találj ki egy napirendet, hogy mikor csekkolod le: pl naponta 3-szor, 5-ször. És ezen kívül akkor használd, ha hívnak. Persze ezt igazítani kell a sajátos élethelyzetedhez.

A másik az, hogy rá kellene jönnöd, hogy miért lettél függő: a mobilkapcsolat mit helyettesít asz életedben ? Meg tudod azt a problémád oldani ?

2020. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Az idő miatt vegyél karórát.

Kinek és miért akarsz folyton elérhető lenni.

Szerintem szerezz be egy szimpla telót és csak otthon este ugrolj fel netre.

2020. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
netezésre, nyomkodásra jelölj ki naponta fix időket, "tól-ig" határokkal és tartsd be. Ahogy előzőek írták: vegyél órát. Elmehetsz nagy sétákat tenni és a telefont vagy nem kell vinni, ha fontos hogy elérhessenek, legyen nálad, de ne nézz rá. Hamarosan jön a jóidő, ki lehet mozdulni.
2020. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért kell, hogy elérhető legyek mert 0-24-ben ügyeletben vagyok a munkahelyen. Ha van valami gond és hívnak akkor be kell mennem a munkahelyekre.
2020. febr. 9. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Milyen munkahely/munkakör az, ahol 0-24-ben elerhetonek kell lenned, mert barmikor behivhatnak?


Kovetem a kerdesedet. Ez a fugges nalam is megvan. :(

2020. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Attól még a szabadban sétálhatsz zsebretett telóval úgy, hogy nem veszed elő. Elmehetsz túrázni is a közelbe.
2020. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Ipari szervízes tevékenység miatt kell elérhető legyek. Ha megáll egy gép és kell valami akkor szólnak.
2020. febr. 10. 18:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy sima telefont, nyomógombost, aztán azon is elérnek.
2020. febr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!