Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volna szíves valaki segiteni...

Volna szíves valaki segiteni ebben?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy téritésmentesen jártam pszchiólogushoz magánéleti problémáim miatt.

Ezt tavaly év végén befejeztem mert szintén ugyanitt párterápiát vettem igénybe és két kezelést nem lehet igénybe venni.

Párterápián egyszer voltunk,eddig semmi változás.

A párterapeutánk az akihez jártam eddig egyénibe.

Eléggé rossz passzban vagyok,a magánéleti problémáim nem oldodnak meg azóta sem,viszont az exterapeutám javasolta hogy járjak tb támogatott pszchioterápiára,merthogy velem olyan gondok vannak.

Mi van ha nem értek egyet a diagnózisával,?

Ami számomra fura hogy sokáig odajártam és egyszer sem mondta el hogy mi is a bajom???’

Teszteket töltetett velem aminek az eredményét nem mondta meg,csak most mikor már nem járok egyénileg hozzá tudom meg.

Ez a protokoll?

Ez mindig így van?

Most a diagnózis eléggé földre küldött.

Enyhén ki vagyok.


2020. febr. 11. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem értesz egyet a diagnózissal, a bajod még lehet az. A legtöbb pl skizofrén sem fogadja el, hogy az, de attól még igen. Meg sokszor a személyiség/mentális problémák nem is olyan szépen behatárolhatók, mint egy lyukas fog.
2020. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
Neked szubjektíve másodlagos, hogy mi a diagnózisod, mert a diagnózisod nem „a bajod”. A diagnózisod azt a tünetegyüttest takarja, amiben a bajod megnyilvánul. Tudom, hogy mindenki magától értetődően arra kíváncsi, milyen mentális betegségben szenved, de a diagnózisok rendszere ma leginkább csak az orvosokat segíti a kezelésben, téged kevésbé. Téged nem igazán visz közelebb a megoldáshoz. Mondjuk ha ennyire elfogadhatatlannak tartod a diagnózisod, akkor fölösleges is lett volna előbb elmondania. Már 100 éve leírták, hogy terápiában szart se ér, ha az orvos tudja, hogy mi baja a betegnek, amíg nem értenek benne egyet mind a ketten.
2020. febr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!