Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy ezt ehessem?

Figyelt kérdés
Enyhe evészavarból gyógyultam(2 hónapot voltam pszichiátrián).Most az a lényeg hogy tartsam a tömegem.A zabkása az egyik kedvenc ételeim közé tartozik,legszívesebben minden reggel azt enném!Viszont a szüleim nem engedik,mert ,,fogyókúrás"(átmegy a testemen és nem szívódik fel).De amúgy nem kis adagot ennék.Az orvos azt mondja hogy az evést hagyják teljesen rám.Azt is mondta hogy azt egyek ami otthon van.De ezzel az evést nem rám hagyják hanem szabályok vannak!És ezzel egyáltalán nem segítenek!Mivel ha eszembe jut azonnal frusztrált leszek attól hogy minden nap reggel és este ugyanazt eszem(szendvics).Mert a változatos az egészséges.Ezen nagyon sokszor összeveszünk,és azt hiszik hogy segítenek.Egyébként saját pénzemből is megvenném mivel egy csomag 230 ft.De egyszerűen megtiltják.Megpróbálom mondani az orvosnak hátha ő tud segíteni.Ha van valami tippetek légyszi írjátok.

2020. febr. 16. 09:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem csoda, hogy evészavaros vagy, ha a szüleid ennyire mereven rád erőltetik az akaratukat, még az étkezésben is.

A zabkása nagyon változatosan elkészíthető étel, és egyáltalán nem fogyókúrás. A lassan felszívódó szénhidrát és a rengeteg rost teszi egészségesebbé, mint az egyszerű fehér lisztes ételeket, de ettől még a kalóriatartalma az üres szabkásának sem alacsony. Ha emiatt aggódnak, tehetsz hozzá gyümölcsöket (cukor), mogyoróvajat (zsiradék), különféle olajos magvakat vagy kakaóport (zsiradék). Ezek eléggé magas kalória tartalmúak, mégsem egészségtelenek. Ha van esetleg olyan étel, amit nagyon erőltetnek, hogy egyél, és egy kicsit is illik a zabkásához, akkor próbáld meggyőzni őket, hogy te csakis amellé szeretnéd enni.


Ha legközelebb orvoshoz mész, mondd el a problémát és kérd meg, hogy ő beszéljen a szüleiddel.


Ha ez sem működik, törődj bele és még néhány évig edd, amit ők akarnak. Ha vendégségbe mész pl. a barátaidhoz, kérj náluk zabkását. Néhány év múlva úgyis saját lábra állsz, és ha addig nem megy tönkre teljesen az ételhez fűzött viszonyod, nyugodtan ehetsz majd, amit szeretnél. A szüleid tájékozatlan fásultsága nem ér annyit, hogy belebetegedj!

2020. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat c: Kajából nem erőltetnek semmit csak van ez a zabpelyhes szabály.De ők döntenek ha bele is szólok bármit mondok nem halgatnak rám
2020. febr. 16. 13:38
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kegyetlenség, de a legjobb amit tehetsz, hogy tedd titokban, zabpehely eláll szinte bárhol, nem kell hűtőben stb tárolni, szóval max veszel magadnak, és mikor " tiszta a terep " eszel.
2020. febr. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk ahogy átolvasom újra nem csoda, hogy evészavar van, ha ennyire megszabják mit elhet enni s mit nem. Én amondó vagyok az ember érzi mi esik jól vagy mi nem, és sokszor azt is betegnek titulálják aki szimplán csak nem úgy eszik mint az átlag, de attól még teljesen egészsége. Rám is néztek már néha furán, mikor csak úgy nassolásként egy nagy darab sajttal vagy épp pár csemegeuborkával jöttem be a szobámba, vagy épp hagymás-fűszeres tejfölt kanalazgatok édességként.
2020. febr. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!