Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Memóriazavar? Kihez forduljak?

Memóriazavar? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Soha nem volt jó a memóriám, de mostanában zavar mert egyetemista vagyok. Beszélgetés részleteire nem emlékszem (jól), közvetlen a beszélgetés után sem (le kell írnom besz. közben h megmaradjon). Fejbenszámolás nagyon lassan, pontatlanul megy és könnyen elfáraszt. Dátumokat nem tudok megjegyezni(amit tudok az a saját és barátnőm születésnapja, névnapja és az évforduló). Matematikai képleteket nagyon nehezen jegyzek meg és akkor sem sok időre(pitagoras pl mindig megy de ott sem a képletet jegyeztem meg hanem a háromszöget és ezért tudom). Analóg óra leolvasása lassan megy.

Memoriterek megjegyzése mindig gondott jelentett. Este nehezen idézem fel az aznapi dolgokat. Másoknak is van így?


2020. febr. 18. 08:49
 1/5 A kérdező kommentje:
22/f
2020. febr. 18. 08:51
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

[link]

Itt találsz jó tippeket, mi segíthet.

2020. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem vagY szorongó alkat? Így, hogy állod meg a helyed egyetemen? Milyen szakon vagy?
2020. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban a háziorvoshoz, az majd elküld téged kivizsgálásra. Ha organikus okai nincsenek, és nem is vizsgakimerültség miatt van, akkor vagy neurológus (ez az organikus ok miatt) vagy pszichiáter (ez a lelki miatt) kellene neked, főleg, ha a memóriád nagyon erősen romlik.
2020. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2: köszi, megnézem

3: Villamosmérnökin vagyok, nem megy jól, nem tudom hozni a 30 kreditet félévenként mert ennyi mindent nem tudok egyszerre megjegyezni(+megérteni). Szorongok is emiatt és ennek elkerülése érdekében inkább otthagytam volna a fszba, de a családom és a gyakorlati munkahelyem visszahúztak. Egy boldog oercem nem volt az egyetemen főleg hogy az itt eltöltött másfél év alatt már összespóroltam volna cirka 3mFt-ot.

4: köszi, szólok neki

2020. febr. 18. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!