Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusnál tör rám...

Ha a pszichológusnál tör rám a sírógörcs, hogyan fog reagálni? Leállíthatja a beszélgetést és elküldtet?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam rendelésen, nem is tudom, hogyan működik, hogy nekem kell-e mesélnem, vagy ő kérdez, de bárhogyan is történne, biztos vagyok benne, hogy nem tudnék vele nyugodtan beszélni. Igazából magam számára is kiszámíthatatlan vagyok, van, hogy egy hétig csak ürességet érzek a depresszió miatt, van, hogy a szorongásom veszi át a hatalmat es akkor naponta többször is pánikrohamaim es sírógörcseim vannak.

Biztos vagyok benne, ha a sok rossz dologról kell majd beszélnem neki, nem fogok tudni higgadt maradni, pláne, hogy egyre labilisabb az állapotom. Ha megpróbálnék nyugodt es higgadt maradni, akkor nagyon megjátszanám magam, ami nem jó egy terápián, viszont így is elég kellemetlenül érzem magam anirt felnőttként ilyen labilis vagyok es mégiscsak egy idegennel leszek, rossz érzés belegondolni, hogy ennyire kiadom magam. Viszont arra nem tudok várni, hogy nyugodtabb legyek es csak akkor menjek el, napról napra egyre rosszabbul vagyok már, teljesen kontrollalatlan a helyzet, muszáj minél előbb elmennem pszichológushoz/pszichiáterhez



2020. febr. 18. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elküldeni, és nem fog semmit erőltetni. Ne tarts ettől, fordulj hozzá bizalommal. Gondolj bele, nagyon sokan pont azért fordulnak pszichológushoz, mert ugyanolyan labilisak, mint mostanában te, tehát nagyon sok hasonló esettel volt már dolga a te pszichológusodnak előtted is, nem fogja váratlanul érni.
2020. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sírtam a pszichiáternél azt mondta nyugodtan sirjam ki magam. Nem küldött haza megvárta míg megnyugszok.Végig kedves volt velem.
2020. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
A terápia egyik legfontosabb része az, amikor elsírja magát a paciens. Nem véletlenül van szinte kivétel nélkül minden rendelőben zsepi. Őszintén nem értem ezt az aggodalmat.
2020. febr. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

pont tegnap voltam pszichológusnál, és én is elsírtam magam, de kedves volt

máskor is másnál is történt már ilyen velem, de senki sem küldött el

vszínű megvárja, míg kicsit lenyugszol, aztán megkér, hogy próbáld meg megfogalmazni, ami most benned van

2020. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, soha nem voltam még, egyelőre el sem tudom képzelni, hogy hogy zajlik egy rendelés, rideg, érzelemmentes volt a gyerekkorom, soha nem beszéltem a problémáimról, sem gyerekként, sem felnőttként, emiatt szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy egy idegennel a titkaimról beszéljek, az érzelmeim kimutatása pedig nem megy, hiszem gyerekként soha nem tehettem

Másrészt nagyon szégyenlős típus vagyok, nagyon nehezen kommunikálok bárkivel, pláne ha kényes témákról van szó

Ha nem éreznem úgy, hogy semmilyen más lehetőség nincs a pszichoterapián kívül, biztosan nem tudnám ra venni magam, hogy elmenjek, egyelőre még most sem megy

2020. febr. 20. 07:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok kommunikatív ha kérdeznek akkor is csak max 1 szóval válaszolok de a pszichiáterem mégis rávett hogy beszéljek. Hidd el megvan erre a módszerük fogsz tudni beszélgetni:)
2020. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!