Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmi okom zokogni, szorongani...

Semmi okom zokogni, szorongani, mégis depressziós vagyok. Hogyan törjek ki ebből?

Figyelt kérdés

Van szerető, támogató családom, van partnerem, akivel nagyon szeretjük egymást. Még diák vagyok, de dolgozom is, amiből fenntartok egy lakást. Külföldön élek, sportolok, két nyelvet beszélek felsőfokon, keresem a lehetőségeket, a mindennapokban elég agilisnak mondanám magam.

Mégis, minden reggel borzalmas, szorító, mélységes mély szomorúsággal ébredek. Mintha sav marna szét belülről és iszonyúan ver a szívem. Bármit teszek, az érzés van jelen bennem, hogy valami nagyon nagy baj fog történni, haszontalan vagyok és elpazarlom a napjaimat, rossz döntéseket hoztam egész életemben, és hogy nem a maximumot nyújtom, semmit sem értem el másokhoz képest, ostoba vagyok, időpazarló, primitív, egyszerű. Egyfolytában zokogok, sokszor az utcán tör rám, vagy ha valaki hozzámszól. 5-6 évvel ezelőtt szinte sehogyan sem tudtam sírni, nagyon stabil voltam, de mostanra borzalmas lett.

Szedtem már antidepresszánst, attól elviselhetőbb volt az állapotom, de abbahagytam és a mellékhatások miatt nem szívesen kezdeném el újra, de lehet, hogy lassan ez lesz az egyetlen megoldás... Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan sikerült - vagy nem sikerült - kimásznotok ebből?



2020. febr. 15. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

A depresszió egy mentális betegség, nem az az oka, hogy valakinek szar az élete esetleg.

Meggyógyulni sem fog magától, be kell szedni, amit az orvos felír.

2020. febr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Valtoztass a taplalkozasodon.
2020. febr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus, és változtass azon ami rossz érzéssel tölt el.
2020. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem kéne vegán fost enni... :)
2020. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia,

Menj el orovoshoz vérvizsgálatra stb. teszteket csináld meg, kérjed. Ha ezek negatívak és nincsen semmi bajod sem, akkor valami más lesz az ok.


Akkor a választ a szíved mélyen vagy a lelkedben lesz, aszerint merre visz.


Nekem is sok minden jónak tűnt, de sose találtam a helyem belül, úgy éreztem másoknak jobban megy az élet stb..


Kérdezgettem Istent miért van ez, hogy tudnám megjavítani, hol hibáztam el.. Egy idő után rájöttem, hogy ahelyett hogy hálás volnék a meglévő dolgaimért mindig egy olyat próbáltam elérni, ami nem biztos hogy jó lett volna nekem lelkileg és elégedetlen voltam. Úgy érzem picit önző voltam akkor.


Nálam tehát a szemlélet váltás, hogy vannak hibáim (sok), de sok mindent jól tudok csinál, nem vagyok elfeledve sem, sőt tudok másoknak is segíteni ebben-abban, mert értek hozzá. Régen nem is gondoltam erre, másoknak mennyit tud segíteni egy két dolog, tapasztalat megosztása, ami nekem normális volt.


Illetve az imádság komolyabban vétele és gyakorisága segített meg.

2020. febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
A depresszió vitaminhiány, semmi más. :-)
2020. febr. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
50%

Jah persze. A szerotonin egy vitamin.

Igaz, hogy nem jut át a vér-agy gáton, így injekcióban sem hat, de az ne zavarjon!

Idióta!

2020. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!