Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az hogy valaki a...

Mit jelent az hogy valaki a nárcisztikus skála 7-8 szintjén áll, és még csak szokás szinten nárcisztikus, de még nem 9-10, azaz még nem függőség szinten?

Figyelt kérdés

2020. febr. 23. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Az előbbinek vannak nárcisztikus jegyei, de alapvetően ha beszélsz vele, szerintem tud változtatni, állítani magán.


A 9-10 meg tök mindegy, mit teszel, nem akar, és nem is tud változni, mert neki ez nem csak rossz szokás, hanem egyszerűen másképp nem tud viselkedni.

2020. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Szia, vagyis hogy kényszeresen/szokás szinten büntet, ahogy őt anno a szülei, de nincs szüksége olyan szintre a nárcisztikus forrásra? Nincs meg vele a kapcsolatban nárcisztikus körforgás?
2020. febr. 23. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Narcisztikus forras es narcisztikus korforgas nincs a pszichologiaban, csak a netes cikkekben es videokban. Tudom, mert rengeteg terapian jartam, koztuk a narcisztikusoknak es borderlineoknak kifejlesztett sema terapian is. A "narcisztikus korforgas" esetleg azt takarhatja, hogy mindig olyan partnert valaszt a bantalmazo akit bantalmazhat es a bantalmazott is ugyan olyan viselkedesu szemelyeket keres majd. Ennek egyszeru oka van: mind a narcisztikusnak es mind az "aldozatnak" olyan eltorzult vilagkepe van amit csak okyan szemely tud fenntartani aki megfelel a hitvilagnak. Tehat ha egy "aldozat" csokkentertekunek tartja magat akkor kritizalo partnereket valaszt (ezt igy tanitjak a sema terapian), hogy ezzel igazolja azt a kepet ami neki biztonsagot nyujt. Az amugy tok jo, hogy nem vegletekbe gondolkodsz es latod, hogy ez spektrum betegseg, de: sajnos ahogy a terapian es az eletben is tapasztaltam: mindenki mas. Foleg azok akik valahol a spektrum kozepe fele vannak es nem a vegen. A te esetedben akar meg az is lehet, hogy te vagy aki bantalmazo partnereket keresel, de lehet, hogy csak nehezedre esik a munkabajaras. Sokfele "tunet" lehet. Ezert sem tartom jonak, hogy felcimkezed magad vagy masokat. Inkabb mondd a tuneteid, abbol jobban meglehet ismerni teged. A videok amik a neten keringenek es a cikkek jo kiindulo alapok, de csak felnyitni a szemed. A gyogyulas es a teljes megertes mar inkabb egy terapeuta altal legyen, mert az megis csak hitelesebb es tapasztalataim szerint realisabb is.
2020. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Jánék én terápiába rég, ha nem 10 000 lenne egy óra, és nem minimálbérből élnék. És nem olyan összevissza dolgoznék, hogy időpontot se tudjak egyeztetni.



Van egy nárcisztikus anyám, akinek én vagyok a fekete báránya, csak amikor má rákos lettem 11 éve, akkor próbákt váktoztatni a viselkedésén. Nincsenek barátaim, nem tudok beilleszkedni semmilyen közösségbe, tehát nem szeretek dolgozni sem. Depressziós vagyok, elhanyagolom a lakásom. Tökéletes az éketem. :D

2020. febr. 24. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:

#2 A kérdező által használt fogalmakat Sam Vaknin teremtette, aki maga is az. Többszörösen diagnosztizálták. Írt is egy hosszú könyvet a betegségről.


Ő fejlesztette ki a cold terápiát, amit nem sok hazai pszichológus, pszichiáter tanult meg itthon. Ettől függetlenül elvileg lehet, csak drága.

2020. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sam Vaknin mivel maga is nácisztikus pszichopata, torz képet fest a nácisztikusokról. A grandiozitása és az önutákata miatt a jövőt szerinte a nácisztikusok fogják uralni, mint első mesterséges intelligenciák. Két előadását is megnéztem a youtube-on, egy szó sem esik emlékeim szerint a nárcisztikus skáláról, elég egysíkú kéoet fest róluk. Hanyagolnám. Bánki György könyve sokkal szimpatikusabb.
2020. febr. 25. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Bánki György könyve zseniális, viszont nagyon nehéz olvasmány.

Egyik válaszolónak:hogyne lenne nárcisztikus körforgás/nárcisztikus forrás. Próbálj meg egy nárcival együtt élni, meglátod. Ha te vagy a nárci, akkor persze hogy nem látod.Nem látják magukat a nárcik kívülről.

2020. ápr. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!