Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenre mit kapnék a pszicholó...

Ilyenre mit kapnék a pszichológustól?

Figyelt kérdés
Nehéz lesz leírnom, mert tényleg brutálisan szorongok és depresszióm van Szeptember óta. Az okokat nem akarom feltárni.. Szóval szeptember óta olyan durva depresszióban, szorongásban szenvedek, hogy már néha tényleg úgy érzem, hogy az lenne a legjobb ha holnap reggel nem kelnék fel. Mindig is egy vidám gyerek voltam, pozitív meg minden. Tipikusan az voltam aki mindenre azt mondta, hogy na ez velem úgyse történhet meg.. Tényleg nem tudom leírni az érzést amit érzek nap mint nap, megöl engem az ideg. A legnagyobb ellenségem az a tudatom, a gondolataim, ami miatt olyan gondokat hozok a felszínre, ami eddig nem is volt.. Néha úgy érzem, hogy megőrültem, a szüleim se nagyon ismernek rám néha.. Magamba roskadok, nem akarok emberek közé menni, furán viselkedek már a barátaimmal is, nagyon megváltoztam, érzem is magamon. Júniusig kéne kibírjam. Ami durván még 3 hónap. Tudom, hogy ez már nem sok, de a tudattal ahogyan én felkelek, az ezeregy gondolatommal ami mind negatív, nehéz felkeljek még 3 hónapig.. Ilyenre mit mondana a pszichológus, mi segítene nekem? Nyugtató meg ilyenek szerintem nem jöhet szóba, 16 éves vagyok.

2020. febr. 23. 13:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából sok minden összejött a pár hónapban, amit álmodni se mertem volna.. természetesen mind negatív, családi, iskolai..
2020. febr. 23. 13:40
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
pszichológus nem is írhat fel nyugtatót. A pszichológus bölcsész diplomás, aki gyógyszert írhat fel az a pszichiáter, orvosi egyetemet végzett szakember.
2020. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó igen, összekevertem..
2020. febr. 23. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológustól nem kapsz gyógyszert, nem írhat fel. Minden terápia egyénre szabott. Beszélgettek, teszteket fogsz csinálni még valamikor az elején, és ezek alapján, ha szükséges, akkor pszichiátert fog javasolni.
2020. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16 évesen is felírhatnak neked nyugtatót meg antidepresszánst csak nem olyan hamar fogják ezt megtenni mint egy 26 évesnél pl.
2020. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"...Az okokat nem akarom feltárni.. "


Akkor minek mész oda?

2020. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!