Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy félek a...

Van olyan, hogy félek a pszichológustól?

Figyelt kérdés
Kedves pszichológusok! Szeretném megkérdezni, hogy hogyan működik a ti munkátok? Volt már olyan páciensetek akin nem tudtatok segíteni?

2018. febr. 2. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, de tudom miből áll a munkájuk, vagy mi a lényege. Igen, van olyan beteg, akin nem lehet segíteni. Sőt jobbat mondok, a pszichológusnak is lehet pszichológusa, és őket is náluk jobb, vagy képzettebb pszichológusok tanítják.
2018. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :)
2018. febr. 2. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem egy idő után elküldött a pszichológus. Nem kérdeztem, miért, de feltételezem, hogy azért, mert nem tudott (lehetett) rajtam segíteni.
2018. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hosszan nekem se tudtak segíteni, mert meg se mukkantam. Voltak olyan terapok, akik nem voltak szimpatikusok, pl. az egyik mindig fura pózban ült, meg állandóan elkésett. Volt egy olyan, amelyik meg mindig a legrosszabbra gondolt mindennel kapcsolatban, amit mondtam. Szóval, ez szimpátia kérdése is, de a jobbak tényleg segíteni akarnak, és próbálj meg nekik megnyílni. Sokat segít, ha tudsz a problémáidról beszélni, hidd el.
2018. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet hogy félsz tőle. Vagyis nem biztos hogy tőle csak simán a helyzettől, hogy beavass egy idegent legféltettebb dolgaidba.

Én amikor elmentem a suli pszichológushoz (akit már azelőtt látásból ismertem és tök szimpi volt) azt hittem ott fogok meghalni az irodája előtt kopogásra emelt kézzel. Volt A, B és egy félig meddig C tervem, kész menekülési útvonallal arra az esetre ha kiderülne hogy ő a baltás gyilkos. Pedig egy olyan emberről beszélünk akit ránézésre simán leütök (én se vagyok egy kolosszeum, vékony csaj vagyok, még sportolni se sportolok, de neki meg olyan ártatlan megjelenése volt, hogy nem a veszély jut először eszedbe róla). Nem tőle, mint embertől féltem, hanem attól hogy mi fog történni. Az újtól való félelem alapvető emberi ösztön. Bátorság, ha szimpatikus és egy hullámhosszon vagytok hamar megnyugszol :)

2018. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!