Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham szorongásos panaszo...

Pánikroham szorongásos panaszok nélkül?

Figyelt kérdés

Fenn állhat/kezdődhet valakinél akkor is pánikzavar, ha minden rendben az életében? Magyarul nincs oka a szorongásra, aggodalomra, pánikra.


A mai napon, a reggeli órákban ismét pánikrohamom volt, amit fokozott (hideg) verejtékezés, szívdobogásérzés, szédülés, émelygés, elsápadás, gyengeségérzet kísért. Mivel ez volt életemben második pánikrohama, fel voltam már rá készülve, nem "lovaltam bele magam a helyzetbe", tudatosítottam magamban, hogy nem fogok meghalni (bár ezt éreztem), tudatos légzéssel sikerült is leküzdeni. (Viszont még így is nagyon sokáig, kb. 1 óráig tartott. )


Jelenleg testileg egészséges vagyok, mentálisan is rendkívül odafigyelek magamra, amióta sikerült leküzdenem egy betegséget, rendszeresen relaxálok, egészségesen étkezem, vérképem rendben van, nem vagyok vitaminhiányos. Kávét, alkoholt nem fogyasztok, a cigit mindig is kerültem. Elégedett vagyok a jelenlegi életemmel. Tényleg semmi okom a szorongásra, megértő közegben élek, a munkámat is szeretem!

A betegségemre szeptemberben sikerült gyógymódot találni, azóta az egészségem miatt sincs okom aggodalomra. Előtte viszont egy nagyon nehéz élethelyzeten mentem keresztül, mondhatni a szöges ellentétét éltem a jelenlegi életemnek, tele szorongással, borzalmas családi légkörben. Viszont abban az időszakban egyetlenegyszer sem volt pánikrohamom, gyógyszert sem szedtem soha szorongás ellen.


Mi lehet velem? Lehetséges, hogy a korábbi krízishelyzetből való "kijövetel" váltja ki ezt nálam?

Hamarosan konzultálok majd egy szakemberrel, de addig is megköszönném, ha valaki hozzáértő/hasonló helyzetben volt/lévő ember gondolatait olvashatnám.

Köszönöm!



2020. febr. 24. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan ahhoz lehet köze, hogy úgymond "most jön ki rajtad" a korábbi rossz időszak miatti stressz, aggodalom, ijedtség.

Az agyad próbálja feldolgozni a történteket.

Bár amúgy minden ok nélkül is előfordulhat egy-egy pánikroham valakinél, szóval az is lehet.

A szakember jó ötlet, segíteni fog.

Addig is kitartást!

Egy sorstárs pánikbeteg

2020. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, az első 2. Az elsőnek ugye semmi előjele, azt sem tudjuk, mi az. Azt hisszük egyszeri múló esemény, nem is jön hetekig, akár hónapokig megint. Aztán amikor mégis, akkor bekattan, hogy: aha, ez ugyanaz volt! És akkor megjön mellé a szorongás is.
2020. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam teljesen ugyanez kezdődött 2 éve. volt egy stresszesebb időszakom, de egyébként semmi okom nem volt a pánikra , szorongásra. Azóta is boldog házasságban élek, van egy 4 éves kisfiúnk, sajnos a szorongás mégsem szűnt meg és pánikrohamok is tarkítják az életemet....
2020. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!