Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, úgy érzem a...

Mit tehetnék, úgy érzem a férjemmel nincs minden rendben?

Figyelt kérdés
60 éves. 9 éve volt egy balesete, elütötte egy autó, Ő biciklivel volt. A beszéde már egy ideje nehézkes. Mostanában viszont még rosszabb lett. Egy 6-8 szavas mondatban többször elakad, körülbelül 3-szor "izé", közben dadog is. Szinte élvezhetetlen vele társalogni. Eddig ezt részben annak tudtam be, hogy a munkahelyén igen keveset beszélnek, annak is a nagy része szakmai. Szakmunkás. Itthon ha hazajön vagy elmegy vásárolni vagy a TV-t nézi. Nem igen van témája. Én szoktam neki beszélni leginkább. Ma viszont elmondta, hogy egy volt kollégája meghalt. Hát valami iszonyú volt végighallgatni.Mint aki nem tud folyékonyan beszélni... Lehet komolyabb ok van a háttérben, mint az hogy keveset beszél? Attól is tartok, ha megemlítem neki megsértődik. Nem szeretném ha ez még rosszabb lenne. Hogyan lehetne rajta segíteni?
2020. febr. 25. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Ezt is szörnyű volt végigolvasni..

Ne haragudj, de szereted te egyáltalán a férjed?

A leírásodból úgy tűnik, hogy egyáltalán nem az egészsége vagy az állapota aggaszt, hanem saját magad miatt aggódsz, mert nem élvezetes vele a társalgás..hánynom kell...

2020. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
El kéne mennetek a neurológiára.
2020. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet túl tárgyilagos voltam. Írhattam volna kisregényt is. A tényeket írtam le. Sajnálom ha így jött le.

Lehet az a 9 évvel ezelötti balesete áll a háttérben?

El kellene menni orvoshoz?

2020. febr. 25. 22:04
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Beszélgess vele sokat. Régmúltról is, meg közelmúltról is ,tegnapi, és tegnapelőtti dolgokról. A betegek a közelmultra rosszabbul ( vagy sehogyse ) emlékeznek. Az este nézett filmet is megbeszélhetitek. Ha bajt érzel, beszélj a háziorvosával, esetleg a rokonaival.
2020. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen, el kellene menni orvoshoz.
2020. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
A háziorvostól kell beutalót kérni a neurológiára. Lehet hosszú a várakozás, nem tudom hol élsz? Időpontot kell oda is kérni.
2020. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Te jó ég! Hát már réges régen el kellett volna vinned orvoshoz! Amit vele művelsz, az bűn! Ha gyerek lenne, elhanyagolás miatt gyámhatósági eljárás alá vonnának! Már visszafordíthatatlan az állapota, és ez csak egyre rosszabb lesz! Közben még jött egy depresszió is. Hát gratulálok! El kell vinni neurológushoz és belgyógyászhoz (körzetitől beutaló), nem pedig attól tartani, hogy megsértődik. CT-t és MRI-t kell nála csinálni, megnézni, milyen állapotban van az agya. Hamarosan munkaképtelen lesz.
2020. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

A balesetnél a beszéd központja is sérült .

A fizikális sérülésekből könnyebben fel lehet épülni,vagy teljesen meg is gyógyulni .Sokat kellene beszélnie,még ha nem is érted.Őt sokkal jobban zavarja ez mint téged .

Sok stroke n átesett beteg is pontosan igy van .

Neki logopédus kellene .

2020. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha a beszédzavar nem hirtelen, azonnal a baleset után kezdődött, akkor biztos, hogy nincs hozzá köze.

A leírás alapján ez inkább valamilyen demenciának tűnik, azoknak a nagy részére nincs sajnos hatásos gyógyszer. De ezt neurológus tudja vizsgálat alapján megmondani.

2020. febr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem az amire ti gondoltok. Nekem is volt/van ilyen problemam. Nekem is volt egy eros trauma az eletembe amitol posztraumas stresszem lett es melle meg el is folytottam a traumas emlekeket. Ez vezetett oda, hogy "meglassult" a gondolkodasom. Es ez a mai napig igy van sokszor, foleg mikor stresszesebb vagyok. Ennek 3 eve de meg mindig tart, bar javult. Regen annyira rossz volt a helyzet, hogy irni sem tudtam rendesen osszefuggo mondatokat. A balesete is lehet az oka, de. Ha esetleg erzelmi bantalmazas alatt van az is okozhat ilyen tuneteket. Akar egy olyan asszony is okozhatja aki targykent kezeli ot... (Leirasod alapjan). De ha ez nem, akkor a baleset emlekeinek a lefolytasa es a nem megfelelo feldolgozas miatt is lehet ez. A pszichiaterek hivjak ezt gondolati meglassulasnak. Sot, nekem regen meg valami masfele gondolkodasi problemas tipust is irtak a papiromra, mert lenyegeben ossze vissza ugralva a tortenet reszletei kozott beszeltem egy temarol pl. En elsosorban pszichologushoz vagy pszichiaterhez "vinnem" (o dolga, hogy elmegy e vagy nem. Ne te akard ot meggyogyitattni, hiszen felnott ember es nem az anyja vagy. Te max jelezhetsz neki, h valami nem stimmel szerinted). Pszichiater ugyis elkuldi majd neurologiara stb es csak ha az nem mutat semmit akkor kuldi pszichologushoz.
2020. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!