Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, úgy érzem a...

Mit tehetnék, úgy érzem a férjemmel nincs minden rendben?

Figyelt kérdés
60 éves. 9 éve volt egy balesete, elütötte egy autó, Ő biciklivel volt. A beszéde már egy ideje nehézkes. Mostanában viszont még rosszabb lett. Egy 6-8 szavas mondatban többször elakad, körülbelül 3-szor "izé", közben dadog is. Szinte élvezhetetlen vele társalogni. Eddig ezt részben annak tudtam be, hogy a munkahelyén igen keveset beszélnek, annak is a nagy része szakmai. Szakmunkás. Itthon ha hazajön vagy elmegy vásárolni vagy a TV-t nézi. Nem igen van témája. Én szoktam neki beszélni leginkább. Ma viszont elmondta, hogy egy volt kollégája meghalt. Hát valami iszonyú volt végighallgatni.Mint aki nem tud folyékonyan beszélni... Lehet komolyabb ok van a háttérben, mint az hogy keveset beszél? Attól is tartok, ha megemlítem neki megsértődik. Nem szeretném ha ez még rosszabb lenne. Hogyan lehetne rajta segíteni?
2020. febr. 25. 21:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Fordítva ülsz a lovon, 10-es! Úgy kezdődik, hogy a szervi okokat térképezik fel, és csak ha semmit nem találnak, akkor lehet kimondani, hogy pszichés. Pszichológus, pszichiáter, sőt logopédus orvosi diagnózis nélkül szóba se áll vele! A tárgyiasítás pedig igen erős kifejezés volt ahhoz képest, hogy nem ismered se egyiküket, se másikukat!
2020. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"En elsosorban pszichologushoz vagy pszichiaterhez "vinnem" (o dolga, hogy elmegy e vagy nem. Ne te akard ot meggyogyitattni, hiszen felnott ember es nem az anyja vagy. Te max jelezhetsz neki, h valami nem stimmel szerinted)"


Ez hangsúlyozottan NEM AZ AZ ESET, hogy "az ő dolga!".

Súlyosan beteg is lehet a férj, ez leírás alapján nem egy nátha kategória.

Igenis be kell avatkozni itt a hozzátartozónak, és először kizárni a neurológiai betegségeket, ez a legelső lépés!!!

Menjetek orvoshoz, Kérdező!!!

2020. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!