Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom levezetni a stresszt...

Nem tudom levezetni a stresszt. Nagyon zavar. Hogyan kezeljem a hajtépést?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Az iskola, baráti kapcsolatok, személyiségem megtalálása miatt nagyon sokat stresszelek. Rengeteget tanulok, az iskolám nagyon sokat vár el. Szeretnék állandó barátokat, szerelmet, de a személyiségem, kinézetem (túlsúlyos) miatt. Mindenhogy próbálom levezetni. Már rágom a tollaimat és tépem a hajamat folyton. A hajamban vannak foltok már, mit szeretnék nagyon eltűntetni. Hogyan csinálhatom ezt? A válaszokat előre köszönöm.

2020. febr. 25. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Úgy, hogy nem téped. Találj ki helyette mást. Egy befőttes gumit a csuklódra. Azzal babrálj. És sportoljál, aközben nem fogod tépni. Meg menj át másik suliba! De komolyan! Két év még rengeteg idő. Máshol is érettségizhetsz, méghozzá úgy, hogy nem megy rá az egészséged!
2020. febr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
sport sport sport sport és sport!!! nekem az az egyetlen dolog ami teljesen kikapcsolja az agyam, amióta sportolok határozottan kiegyensúlyozottabb vagyok és jobb a közérzetem illetve ha a kedvenc sorozataimat nézem, a kettőt ötvözni is ér haha
2020. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Én is így vagyok. Szerencsére már végzős vagyok így már nem kell már csak 2 hónap végig szenvednem ott. Amit én csinálok citromfű tea, szünetben zenét hallgatni, olvasni, beszélgetni barátokkal, ha barátaid nincsenek ideje keresni egyet akár interneten ahol iskolaban is tudtok chatelni hgoy ne érezd magad egyedül. Ma már nagyon rosszul vagyok es nagyon ver a szívem az idegessegtol (fel éve pánikrohamim vannak ill. van) suliban fel hívom anyát és lenyuktat. Egyél cukorkát, rajzolj valamit, bámulj ki az ablakon, béres csepp is nagyon jó. Ne lohold bele magad mert a sok stressz miatt sok minden kialakulhat nem akarlak megilyeszteni. Ja és van még nekem azt tanácsolta még a pszichológus, hogy piszkáljak valamit legyen az bármi akár gyurma is, úgyse figyeli senki mi van a kezemben le kötöm vele magam formákat gyártok belőle. Ne add fel, barátkozz, ne stresszelj.
2020. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Otthon, ha van szabadidőd zene, sport, fekvőtámasz, guggolás, a futás is nagyon jó, esetleg boxzsák azt szétverheted hajtépés helyett, oda képzeled azt, amire dühös vagy és hadszóljon. Fókusz váltás a lényeg, a rossz beidegződés valami másra cserélni. Ne arra koncentrálj, hogy nem akarom kitépni a hajam, ez nem megy! Arra koncentrálj, ha nyakon csíped magad, abban a pillanatban csinálj 5 fekvőtámaszt, vagy kezdj el sétálni, rajzolni. Ha ennyire stresszel a suli, érdemes anyukáddal beszélni róla, menj át egy másikba, ha van rá lehetőség.
2020. febr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom megfogadni a tanácsokat.
2020. febr. 26. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Akkor told le a hajadat olyan rövidségűre, hogy már ne tudjad tépni. Nem muszáj full kopaszra, pl télen nem is feltétlenül praktikus, valamint nem mindenkinek áll jól. Vannak ilyen speckó hajnyíró gépek, vehetsz egyet otthonra is. Egyél amúgy zabkorpát , tök jól feltölt, úgy is eheted, hogy beleszórod a kezedbe,és onnan beleszórod a szádba , tök jó , tényleg próbáld ki, tele van vitaminnal. A magnézium meg a B-vitamin támogatja az idegrendszert például. Meg még van ilyen orbáncfű-citromfű-tea kombó, olyat is lehet inni. Magfélékben van magnézium pl bab, mogyoró, stb. meg még pl joreggelt kekszben is; ciniminisben meg pl van b-vitamin; és még vannak pl ilyen multivitaminos üdítők is, banánban van szelén, önbizalmat növeli; kígyóuborka is nagyon feltölt; asszem kakaóban, fahéjban is vannak tök jó vitaminok , meg a csokiban is , de azt ugye mértékkel ; tejben is van pl magnézium, az is tök jó, stb.
2020. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

*kigyóubi C-vitaminban nagyon erős, az is ilyen fullos feltöltődött érzetet ad, baromi jó:):):)

Lehet kenyérrel is, lehet ilyen lében áztatott salátának is fogyasztani, meg magában is, meg még ilyen tejfölben áztatott salátaként is.:):):)

2020. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Borotva.
2020. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!