Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongás, vagy valami más...

Benimark kérdése:

Ez szorongás, vagy valami más ál a háttérben?

Figyelt kérdés
Nagyjából másfél-két éve tart ez az állapot amit érzek.A lényeg,hogy ha sétálnom kell egy forgalmas helyen és egyedül vagyok, vagy tudom ,hogy valaki van mögöttem és lát ,akkor néha megszédülök, idegrengásaim vannak (nem olyan nagyok csak picik), elkezdem figyelni a légzésem, és olyan érzésem van a hasamnál,mintha feszíteném folyamatosan.Elkezdi a testem fűteni magát stb.Ilyenkor a beszéd se megy annyira,és ha kicsit is hidegebb van az állkapcsom rángatózik mintha -10 fok lenne, de ha nincs ott senki akkor nem.És ez a fura, ha a barátaimmal sétálok ezek lese esnek nem észlelem ezeket,és nem is gondolok rájuk.Ha már megyek az utcán, és elmegyek egy ember mellett, és tudom hogy utána ő látni fog engem ahogy sétálok, egyből előjönnek ezek a tünetek.Vagy ha vennem kell valamit és beszélni kell akkor előtte is előjönnek ezek, gondolom ez valami szociális szorongás dolog lehet, nem?

2020. febr. 28. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez az. De miert baj, hogy lat teged? Azt hiszed, hogy valami rosszat gondol rolad, vagy mi? Hogy kineveti magaban a jarasod? En is sokaig feltem ilyesmiktol. Pl ultem a padban es arra gondoltam, hogy most biztos miket gondolhatnak rolam. Aztan a mellettem ulo lany benyogte, h o amugy egesz oran azon gondolkodott, hogy mit fog otthon csinalni, en meg egesz oran azon izgultam, h biztos rolam gondolkodik stb. Erted mire celzok. Ezek csak ilyen szorongaskelto gondolatok, lehet fele se igaz stb
2020. febr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha ez is van,hogy tudat alatt félek mit gondolnak rólam, tenni hogy tudok ellene? Mert én nem nagyon gondolkozom ilyesmikről.
2020. febr. 29. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!