Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Újra Rexi? Vagy más?

Mit tegyek? Újra Rexi? Vagy más?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2006 óta van némi nyűgöm mentálisan: depivel indult. Igyekeztem nem foglalkozni vele, tenni a dolgomat, stb., tehát nem belemerülni. Nagyobbrészt működött is jó ideig, de voltak mélyebb időszakaim.

Aztán meredekebb lett a lejtő, s mikor régi cimbim fiatalon meghalt, beleestem egy mély gödörbe.

Szédelgések, bizonytalanság, merengések lettek a tünetek. Megijedtem, pszihiáterhez fordultam. Úgy kb. 1.5 évig Rexetint szedtem, leginkább 10 mg per nap adagban (rövid ideig 20 mg naponta), az első hetekben, hónapokban eléggé álmositott, majd már kevésbé és jól lettem tőle. Bár az érzéseim "fakultak" általa..

Egy idő után azt vettem észre, h már mintha nem lenne hatása, sztem tolerálta a szervezet. Elhagytam ca. 2-3 hét alatt fokozatosan, 20-10-5 mg, elvoltam nélküle közel egy évig, de az utóbbi hetekben idegesség, lobbanékonyság, türelmetlenség, eseti enyhe szorongással, jelentkezett.

A dokim közben sajnos elhunyt, első körben gondoltam, megkérdem itt, mit látnak a tapasztaltak. :)

Ebből megint Rexetin lesz? Vagy más gyógyszer?

Nem feszülök be ellenük, mint korábban, de nem kezdenék kúrát, ha van más út.

Türelem, nyugodtság, magabiztosság, amire szükségem lenne.

Ezek elérhetőek lennének valamely gyógykészitménnyel is?

Gondolok itt pl. vmi gyógyfűre, hasonlóra. Még a fű is felmerült, h belesütöm sütibe, de annyi a feketepiacon a bizonytalanság, no, meg kérdés, milyen hatása lenne?



2020. febr. 27. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Bogyókkal a tüneteid egy ideig javulhatnak, de nem gyógyulsz meg. Gyógyuláshoz a bántó információkat kell átalakítani, erre jó a terápia. Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot.
2020. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!