Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utal az, ha egy szorongàs...

Mire utal az, ha egy szorongàsos, depressziós ember ilyeneket kezd csinàlni?

Figyelt kérdés

Mindentől fél màr, a nagyon erős szorongàs alakította ki nàla ezt az állapotot. De furi dolgokat talàl ki mostanàban.pl. felhívta ma a 112-es szàmot hogy jöjjenek ki, zàrjàk el a vizet, mert el fog fagyni a falban, meg néha rendőrséget emleget, mintha nagyon félne tőlük...de a tudata mégis tisztànak tűnik. Holnaptól fogja szedni a yarocent...Meg dokit is keresünk, mmint pszichológust vagy pszichoterápiàt, mert a pszichiàter, aki a gyógyszert is felírta nem nagyon beszélgetett vele..:(

Szerintetek megőrült?


2020. márc. 1. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nemtudni szakember kell lássa.
2020. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi, rendben.

Egész nap csak ül,vagy màszkàl magàba roskadva, nem nagyon beszél, mindent harapófogóval kell belőle kihúzni, nagyon aggódunk màr érte..:( Csalàdfenntartó szerepét veszítette el, egy rosszul sikerült munkahelyvàltás miatt.

2020. márc. 1. 21:07
 3/16 anonim ***** válasza:
Segitsetek neki. Beszéljetek vele .törödjetek vele és úgy kezejétek mimt régen úgy bánjatok vele de közbe érezze a segitségnyujtást. Próbáljátok jó kedvet csinálni neki. És pozitiv motiválo dolgokat mondjatok neki. Járjatok a kedvébe.
2020. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezt csinàljuk több mint 3 hete.. Màr mindenhogyan próbàltunk a lelkére beszélni, szépen és kevésbé szépen is, amikor màr nem bírjuk. Szerintem bünteti magàt..Próbàltunk visszamenni oda,ami ezt az egészet kivàltotta, utàna néztem neten,megbîzhatóbb forràsból, hogy hogyan lehet egy traumàt feldolgozni, megbocsàtani önmagunknak,semmi nem hat. Én is depresszív alkat vagyok, és úgy érzem,.belehalok,hogy elveszítem az apukàmat, aki volt, màr csak àrnyéka önmagànak.. ;( Azt mondja a tehetetlenség bàntja a legjobban, hogy nem mer màr semmilyen melót elvàllalni,mert retteg, hogy nem fog megfelelni..
2020. márc. 1. 21:29
 5/16 anonim ***** válasza:
Jaj. Nyugi eloszor is. Az tortenik valoszinuleg, h apukadnak nincsenek megfelelo megkuzdesi strategiai. Mert pl lehet, h valaki elveszti az allasat es arra gondol: he, ez mindenkivel megtortenik es ha ujra belevagok akkor hatga lesz uj munkam. Apud meg azt hiszi, h tonkrement a vilag es sose lesz uj munkahelye es ez nala akkora oanikot valt ki, hogy csak na. Es ebbe bele is rokkanhat lelkileg, igen. Ehhez terapeuta kell, nem pszichiater. Mert a gyogyszer rosszabbat is kihozhat belole es az alapveto gondomkkdasmodjat nem valtoztatja meg. Mert na, masok is vesztik el a munkahelyuk es nem rokkannak bele. En is vesztettem el es semmi se volt. Ha te is akarsz segiteni akkor hozhatsz neki erveket, h miert is lehet uj munkaja stb. Miert ne aggodjon ezen. Mert befog tole csavarodni. De asszem apudnal melyebb a problema es igazabol szemelyisegzavara is lehet. A sema terapia nagyon jo lenne neki, vagy a kognitiv terapia.
2020. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hàt igen, csak az a baj, hogy ő nem is tudja elfogadni, hogyha hosszabb időt vesz igénybe a gyógyulàsa, akár màr újra dolgozni, pénzt keresni, arra vàgyik,hogy ugyanazt az életszínvonalat biztosíthassa nekünk, mint régen..
2020. márc. 1. 22:40
 7/16 A kérdező kommentje:
Konkrét helyet esetleg tudnàl ajànlani, ahovà elmehetne ilyen teràpiàra?
2020. márc. 1. 22:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Pest, semmeilweis. De hosszu a varakozasi ido es a terapia is 1 honap!
2020. márc. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi! A pszichoterápiára gondolsz ott, Balassa utca? Hívtam őket múlt héten, többször is, sajnos még a beosztást vagy mit sem kapták meg az orvosoktól,így időpontot sem lehet kérni... :/
2020. márc. 2. 00:21
 10/16 anonim ***** válasza:
:/ pedig nekem az az egy ami hasznalt. Na persze ez fugg attol is, h apud is szeretne e menni stb. Mert ha o nem akar terapiara menni akkor nem kuldhetitek es hat akkor haszna se lenne.
2020. márc. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!