Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon azért van...

Magyarországon azért van olyan sok depressziós ember, mert keveset süt a Nap?

Figyelt kérdés

2019. nov. 17. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Április-november közepe. Tényleg keveset süt.
2019. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
... ugye nem pszichológusnak készülsz, vagy ilyesmi? Ugye?!
2019. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem, hanem azért mert korlátozottak a szabadságjogaik.
2019. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Elsőnek: egy Spanyolországhoz képest az elég kevés.


Meglehet nézni ezt a térképet: [link]



Látható, hogy az északi országokban nagy átlagban több az öngyilkosság, mint a déliekben.

2019. nov. 17. 13:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Portugália gyakorlatilag azonos depressziós statisztikával bír mint Magyarország, úgyhogy ezzel egyből meg is dőlt a napsütéses teóriád.
2019. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Direkt odaírtam, hogy nagy átlagban. Találtál 1 példát, de a többi az elméletemet igazolja.
2019. nov. 17. 17:30
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ha ránéznél a térképre, láthatnád, hogy Magyarországon kb. 2x akkora az öngyilkosságok aránya.
2019. nov. 17. 17:31
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazolódik az elméleted sem a derpesszió sem az öngyilkosság statisztikákban. Amúgy én a depresszió kérdésére reagáltam, és ha van akár egyetlen ország is, amelyik homlokegyenest ellentétes statisztikát mutat a teóriával szemben, akkor az a teória nem állja meg a helyét.

A depresszióra tehát a napsütés hiánya nem jó válasz. Az lehet, hogy sok egyéb mellett (gazdasági, vallási, szociális, kulturális, egzisztenciális krízis) ez is egy tényező, de hogy önmagában nem döntő jelentőségű, az teljesen egyértelmű.


Az öngyilkosság sem vezethető le ebből, ugyanis ha megnézed a térképet, láthatod hogy pl Anglia relatíve alacsony rátát produkál, míg Törökországban ehhez képest majdnem 50%-kal magasabb az arány. Szóval nem a napsütés a megoldás kulcsa.

2019. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ej, az a jó kis napfényes Anglia, meg Norvégia..
2019. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Legfeljebb a hiperpigmentáltak, nekem így is túl sokat süt

és egyre többet. Dobbantani kellene valami élhetőbb helyre.

2019. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!