Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Volt egy elég keményidőszakom és akkor kezdtem rendszeresen inni. Talán pánikbetegséggel és depresszióval lehetett volna diagnosztizálni..el nem tudtam képzelni, hogy el tudok aludni és átalszok egy éjszakát, úgy, hogy nem iszom előtte. Azóta ez így maradt..a napom végigcsinálom józanon, van munkám stb, de amint hazajövök iszok, hogy lazítani tudjak..általában bort, de elég sokat, nem egy pohárral. Nem a törős-zúzós asszonyverős típus vagyok (csak 23 vagyok), hanem arra használom, hogy ellazuljak, mert nap végére eléggé 'begörcsöl' az agyam sok mindentől. Ugyanakkor tudom, hogy ez nem normális. Ti ezt problémának látjátok? Mivel lehetne helyettesíteni, vagy hogy lehetne abbahagyni?
2020. márc. 3. 06:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az vagy. Addiktológussal tud segíteni.
2020. márc. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jóga, meditáció, gyógyteák.
2020. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kőkemény sporttal lehet helyettesíteni. Amikor este felállok a futópadra a 'begörcsölt' agyammal, általában az első 15 perc azzal telik, hogy a problémákon agyalok meg azon, hogy mi a fenének csinálom én ezt a futást. Aztán 15 perc múlva átkattan az agyam és eltűnik minden gond és megszűnik minden körülöttem. Csak én vagyok és a futógép ...na meg a lüktető zene. A futópad után természetesen súlyzós edzés is van. A legjobb érzés pedig, amikor kilépsz edzés után az edzőteremből. Semmit nem érzel, csak nyugodt, elégedett jókedvet. Nincs az az alkohol, aminek jobb lenne a hatása ennél (okés kivéve, ha egy csajjal gabajodsz éppen össze egy buliban).

[link]

2020. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a függőség, amikor minden nap innod kell. Mindegy hogy mennyit, de kell. Amikor függsz a szertől. Senki nem tud rajtad segíteni, csak magad. Keresd meg az "AA"-t, az anonim alkoholistákat, a legjobb, amit tehetsz magadért. Ha bárki mondja, hogy gyógyulj meg, anyád, feleséged, gyereked, nem hiszed el. De ha egy gyógyult alkoholista mondja neked, hogy hallgass rám, nekem sikerült, és tudom, mit érzel, el fogod hinni. Nekem is sikerült!
2020. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!