Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lenne?

Ez pánikroham lenne?

Figyelt kérdés
Tettem már fel kérdést. A sztori röviden hogy szombaton elájultam, kórházba kerültem keddig. Megállapították hogy semmi bajom. Szerdán este különórára mentem ahol majdnem ismét elájultam, előtte éhséget éreztem és gombócot a torkomban. Aznap este nem aludtam, fulladtam, remegtem, nem mertem elaludni. Az óta minden nap időszakosan fulladok, gombócot érzek a torkomban és szorít a mellkasom, vagy remegek. Van hogy pár percre elmúlik, de aztán újra fulladok. Nem kapkodom a levegőt ilyenkor, de úgy érzem a tüdőm kevesebb levegőtől is már megfeszül, érzek még gyengeséget és hányingert vagy gyomorgörcsöt is. Egyre jobban kezdek beparázni, nem értem mi van, nem tudom kihez forduljak ezzel, vagy mit tegyek, hogy jobban legyek.
2020. márc. 7. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Kéretik a cikket teljesen végigolvasni.


[link]

2020. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon rosszul vagy akkor vitesd be magad a sürgősségire és ott kapsz 1-2 szem nyugtatót és azonnal kiderül.


Ha csak bizonyos helyzet hozza elő vagy történt veled valami "durva" akkor pánikroham.

De ezt okozhatja rossz pajzsmirigy működés is.

Azt nézték? Vettek vért? TSH érték....

2020. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy 3x vettek vért, azt mondták semmi feltűnőt nem találtak. Borzasztó rosszul vagyok ilyenkor, de nem akarok kórházba menni, úgysem tudnának segíteni. A pajzsmirigyem enyhén alulműködik, de arra sem kaptam semmit, tehát gondolom nem komoly. Milyen vény nélküli nyugtatót tudnék venni?
2020. márc. 7. 17:11
 4/6 alletta ***** válasza:

pánikroham jöhet hirtelen a "semmiből" is. remegés, gombóc a torokban, mellkasi szorítás, légszomj, mind utalhat pánik rohamra. nagyon nehéz ilyenkor kivitelezni, de a nyugodt levegővétel - orron be, szájon lassan kifújni - segíthet.

ha ügyeleten kapsz egy nyugi szurit, vagy már attól is javul állapotod, hogy orvos közelben vagy, akkor lehet pánikrohamaid vannak.

2020. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: egyes voltam. Ha most vagy rosszul, akkor azonnal taxi és a sürgősségi vagy az általános ügyelet. Vény nélkül nem kapható nyugtató, a pánikrohamok pediug nem múlnak el, sőt egyre rosszabbak lesznek pszichiáter nélkül, mert a pánik magamagát generálja: a végén már attól félsz, hogy mikormlesz új pánikrohamod.


Nekem volt hosszú évekig. Ne akarj olyan pokoli éveket, mint amik nekem voltak, hallgass rám: taxi és irány az orvos! Azonnal. Hétfőn pedig a pszichiátria.

2020. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vasárnap megyek pszichológushoz, az orvosokban már nem bízom, inkább csak még frusztráltabb vagyok tőlük. Nekem már napok óta váltakozva vannak tüneteim, most pl kapok levevőt, de a nyelőcsövem görcsöl és remegek. Nagyon ritka, hogy teljesen jól vagyok. A legnagyobb félelmem, hogy ismét elájulok és orvoshoz visznek.
2020. márc. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!