Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham tüneteinek enyhítés...

Pánikroham tüneteinek enyhítése, hogyan lehetséges? 19/l

Figyelt kérdés

Idén érettségizem és pánikbeteg vagyok.

A gond,hogy nálam a rohamokat kiváltó ok,az emberek előtt való beszéd,felelés.

Eddig az összes tanár dolgozatot iratott velem,mert volt pszichiátertől felmentésem,de az érettségire nem kaptam meg,próbáltuk.🙁

Így a tanárok mondták,hogy szép lassan felelnem kell náluk is,hogy szokjam addig a helyzetet,ne ott legyen váratlan a dolog.

A legfőbb gond nem is a remegés,ájulásérzés,izzadással van,hanem a légszomjjal és a legrosszabbal, a szájszárazsággal..

Egyszerűen,ha kihívnak felelni az összes nyál elfogy a számból, és 2 szót nem bírok normálisan elmondani..

Ez ellen valami tipp,ha a többi nem is szünne meg?

Most csak 1-2tantárgyból felelek, de érettsegin 1 nap 4 tantárgy,ott kell nagy lélek erő.:(



2020. febr. 21. 19:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Elotte ne a felelesre gondolj

Hanem valami masra ami megnyugtat.

Nekem is az van ha arra gondolok amit csinalni fogok akkor ra stresszelek... de am meg nem

2020. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ja es gondolj arra is hogy a tobbiek is be vannak szarva :D
2020. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 TR75 ***** válasza:
2020. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
na ez durva mindenképp írd meg majd hogy milyen lett
2020. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Alapbol a panikbetegseg egy szorongas ugyebar. Azok a gondolatok amik elontenek amikor felelni kell csak ilyen "szorongaskelto" gondolatok. Ezt tudatosisd magadba. Tehat a "biztos mindenki engem nez", "le fogok egni" es stb gondolatok mind mind a szorongas miatt vannak. Ha sikerul rajonnod, hogy ezek tenyleg csak a szorongashormonok hatasara generalodnak akkor elfog mulni. De az is egy modszer, hogy osszeirod az osszes ilyen szorongaskelto gondolatod ami kivaltja a pabikrohamot es megprobalsz erveket irni mellette es ellene, hogy mierf igaz es miert nem. Vagy akar a csaladtagjaid segitseget is kerheted, hogy ok kit gondolnak errol.
2020. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Általában szúrópróbás felelés van, így sosem tudom minor jövök én.

Nem is gondolok rá,amint meghallom a nevem már ver is a szívem stb stb...olyan mintha hirtelen megijesztenének..

Írok mindenképp:(

Gyógyszert szedek, frontint, reggel 0,25felét és este 1teljes szemet.

2020. febr. 21. 20:39
 7/22 anonim válasza:

Probáld tudatosítani magadban hogy ez csak beszélgetés. Ha a felelés annyira nem is, érettséginél kényelmesen ülsz azok az arcok néznek rád akik ismernek. Mosolyognak, bologatnak, próbálnak segíteni. Beszélgetsz velük. Mesélsz nekik. Gondolj arra hogy a legjobb barátnődnek mesélsz a hétvégi randiról vagy a szüleidnek a pö_csfej tanárról.


Sok sikert

2020. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Akkor most ezt megúsztad, nem?
2020. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Háát mivel pánikbeteg vagyok,így ma is rettegtem magyar közben,hányigerem volt végig,elsőrészt elszúrtam mert túlizgultam😞

Amennyiben meglesz a 25 pont vagyis a kettes nincs szükség szóbelire,a matek 100% hog nem lesz meg,minden érettséfin megbuktam itthon 15-6 ponttal,abból muszáj lesz.

Ha szerencsem van csak abból kell ha nem akk még a töri😕

Ha van bármi tippetek kérlek írjátok le ma is szörnyű volt😞

2020. máj. 4. 15:14
 10/22 anonim ***** válasza:
En mondtam, h nekem mi valt be. A "buntetohangokat" amik elinditjak a szorongast sikerult kezelnem es elmult. En is ma erettsegiztem es en nem izgultam, bar nekem is volt amikor ramjott picit a szorongas. A szorongasnak rengeteg oka van egyebkent, nem mindig az adott dologtol felsz amit te hiszel. Peldaul amikor szorult helyzetben voltam meg a boltban sem mertem kerni 1 kilo kenyeret kb es amikor elmult a szorult szitu akkor es megszunt. Tehat nem a boltostol feltem, megis ott jott ki. Rakene jonnod, h hogyan is mukodik a szorongas/panik. Minden azzal kezdodik, hogy valami "eletveszelyes" (lehet az lelki bantalmazas, munkahely elvesztes, trauma, vagy esetleg korlatoz valaki) helyzetbe hoz es megindul a hormonreakcio. Na de a stressz hormon nem tudja eldonteni, h mi is az amitol felni kene. Igy amikor elarasztja az agyad a stressz mindent tulgondolsz es mindenre raparazol. Ilyenkor jo az, ha a szorongasos gondolatokat hesegeted el, vagy pedig ugye a gyogyszer. De hosszutavon egyebkent a pszichoterapia ami jo, mert sokszor inkabb szemelyisegzavarok mellekbetegsege ez. Peldaul ha te kevesebbnek tartod magad masoknal akkor johogy stresszelni fogsz a kozelukben.
2020. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!