Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst ki írhat...

Antidepresszánst ki írhat fel? Háziorvos, pszichológus v csak pszichiáter?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Szakorvosi javaslatra, háziorvos. Pszichiáter szokott legyakrabban. Pszichológus az nem orvos, nem írhat fel gyógyszert.


Antidepi szerintem nem jó a depire, hülyeség szedni, csak árt, kivéve, ha deprimált már az ember.

2010. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szakorvosi vizsgálatot a pszichiáter csinálja?
2010. júl. 25. 01:23
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Persze, de sokszor csak eléd rak egy Beck-skálát és ennyi.

Tapasztalatom az, hogy nem érdemes depressziót antidepresszánssal kezelni, meggyógyulni attól nem fog az ember csak nagyon ritka esetben.

2010. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 25. 09:51
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Jó nagy hülye válaszokat írt az előttem szóló. Az antidepresszáns a depi ellen való. Ha hiszi az észlény, ha nem hiszi. Antidepresszánst kizárólag a pszichiáter írhatja fel, és ha már bevált, akkor az ő írásos engedélyével, és meghatározott ideig, a háziorvos. Egyébként a pszichiáter nem arra van, hogy gyógyszert írjon neked, hanem hogy megállapítsa, hogy a betegségedre szükséges e a gyógyszer? És ha igen, akkor milyen fajta.
2010. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Hali!


A pszichiáternek van joga gyógyszert felírni, de (kórházakban, legalábbis tudtommal) a diagnózis felállítása klinikai szakpszichológus feladata.

A gyógyszer lehet, hogy nem gyógyít meg, de mindenképpen szinten tartja az állapotod! A depresszió olyan jószág, ami hajlamos romlani, lehet olyan súlyos is, hogy pl. alkalmatlanná tesz pszichoterápiára (hogy miért, az most itt hosszú lenne). Ilyenkor jól jönnek a pirulák.

Továbbá, depressziónál lehet akár öngyilkossági késztetés, de a veszély gyógyszerrel elhárítható, legalábbis csökkenthető. Az is közismert, hogy a gyógyszer + pszihoterápia kombó hatásosabb, mint a kettő külön-külön.

Lebeszélni valakit a gyógyszerről iszonyatos !felelőtlenség!, pszichológusoknál pl. etikai vétség >_> Lehet, hogy valaki jól elvan gyógyszer nélkül is, de innen nem tudjuk, hogy másokkal mi a helyzet :S Itt nem feltétlenül érvényes az a gondolatmenet, hogy "ha a szomszédnak bevált, nekem is be fog".

2010. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Engem hülyézett itt le valaki. Annyit írtam, hogy én még nem találkoztam olyannal, akinek a depreszióját meggyógyította volna antidepresszáns,akár SSRI akár SSRE akár mao gátló, akár ciklikus vagy akármilyen. Sok depresszióst ismerek, nagyon sokat.
2010. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos antidepresszánsokat háziorvos is felírhat.
2010. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Xanaxot felírhat háziorvos, de az nem antidepresszáns.
2010. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Antidepresszánst is írhat.
2010. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!