Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vegyem rá felnőtt barátnő...

Hogy vegyem rá felnőtt barátnőmet, hogy forduljon szakemberhez (pszichológus, pszichiáter), mert szüksége van rá?

Figyelt kérdés
Egyre inkább elszakad a valóságtól, viszont nem látja be, hogy segítségre van szüksége. A szüleire nem számíthatok (ő se), párja nincs.
2010. dec. 16. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon tág fogalom hogy "elszakad a valóságtól". Pontosan mit csinál, hogyan viselkedik? Lehet nincs is szüksége orvosra.
2010. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ezt most itt nem részletezném, elég az, hogy mi úgy látjuk, hogy igenis kell segítség (a helyzet hónapok óta fennáll és látványosan rosszabbodik), a kérdésem az, hogy vegyük rá, nem az, hogy rá kell-e vennünk.
2010. dec. 16. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igy nem lehet megmondani ha azt se tudjuk mi a gond.ez olyan h kell-e gipszelni a törött csontot....nem mindegy hol van/melyik tört el...
2010. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kérdés az, ha már a csontoknál tartunk, hogy vegyem rá, hogy elmenjen megmutatni az orvosnak a csontját, hogy az eldönthesse, kell-e gipszelni vagy nem.


NEM diagnosztizálni akarok!!! Nem vagyok szakember, nem tudom megállapítani, MI a baj, csak azt látom, hogy nagy baj van. Hiába írom le, látatlanban, leírás alapján ti sem tudtok diagnosztizálni, akkor sem, ha orvosok vagytok, akkor meg pláne nem, ha nem vagytok. Nem ebben van segítségre szükségem! Ebben itt a GYK-n NEM LEHET segíteni!!!

Abban kértem segítséget, hogy lehet rábeszélni valakit, hogy forduljon szakemberhez. Ez a két dolog nem ugyanaz!

Kérem, hogy aki kísért/vitt/küldött pszichológushoz vagy pszichiáterhez valakit, írja meg, hogyan beszélte rá az illetőt! Köszönöm.

2010. dec. 16. 13:56
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akar elmenni akkor hiába könyörögtök neki nem fog. És az ilyen "ha ez így folytatódik tovább nagy baj lesz" típusú megszólalások szintén sz@rt sem érnek. Tudatosítani kell benne a betegségtudatot és akkor majd magától fog elmenni. Azért senki nem fog elmenni és végigcsinálni egy pszichoterápiát mert a barátnői azt mondták... Eleve hülye ötlet ilyenekkel próbálkozni, rosszul közelíted meg a dolgot.
2010. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor mit javasolsz konkrétan? (Ha rosszul közelítem meg a dolgot.)


Nem akarom, hogy a kedvemért járjon pszichoterápiára. Csak beszéljen egy szakemberrel (és ezt a saját maga érdekében tegye), és az állapítsa meg, szükség van-e ilyesmire. Hogy erősítsem benne a betegségtudatot? Ő nem látja a problémákat, én igen. Ha felsorolom, tiltakozik. Elmondhatom még ezerszer, nem fogja belátni - mint említettem, egyre inkább elszakad a valóságtól.

2010. dec. 16. 16:56
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem érzi magát betegnek miért menne el orvoshoz? Mint említettem a legelső kommentemnél nem tudom mi baja van, így azt sem tudom megmondani mit kéne tenned. Ezért lett volna jó ha leírod pontosan milyen "tünetek" vannak...
2010. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha közveszélyes, erőszakkal is be lehet vinni. Addig nem igazán lenne értelme, ha csak a ti kedvetekért kezeltetné magát.
2010. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na jó, szerintem ne eröltessük.


Mellesleg szomorú, hogy azt gondolod, hogy valakinek a problémáját (esetleges betegségét, mondom "esetleges") csak akkor kell komolyan venni, amikor már "dühöngeni" kezd.

Ha korábban könnyebben lehetne segíteni, miért kell megvárni, míg elfajulnak a dolgok?


Nem kell válaszolni, költői kérdés volt. Majd megoldom.

2010. dec. 17. 10:25
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Amíg nem írod le, mit értesz ezen az "elszakad a valóságtól"-on, addig nem kaphatsz tartalmas választ.


Egyébként azon gondolkodj el, hogy te hogy reagálnál arra, ha egy barátod azt mondaná, hogy menj orvoshoz, mert kezdesz elszakadni a valóságtól. Valószínűleg megsértődnél, ha pedig paranoid skizofrén lennél, akkor talán még azt is gondolnád, hogy az illető is az ellened szőtt összeesküvés szereplője.

2010. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!