Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha 18 évesen még nem ittam alkoholt, nem volt barátnőm, nem szeretek tömegbe járni és úgy érzem nem ért meg senki?

Figyelt kérdés

Utálom az egész rendszert meg a társadalmat, úgy érzem különálló vagyok... Ha a városba ki kell mennem rosszul vagyok a sok embertől, elég mizantróp vagyok. Úgy érzem figyelnek meg rólam beszélnek a hátam mögött... Van egy kevés barátom, de még ők sem értenek meg. Szerintük is elvont vagyok, elvonultan élek, de nekem nem tetszik ez az életmód, hogy 14 évesen már el kell veszteni a szüzességet, péntek esténként kötelező leinni magunkat a földig, bulizni kell amikor csak lehet... Utálok mindent ami mainstream (zene, öltözködés, életmód). Metált hallgatok, de nem vagyok az az alkoholista rocker, akinek a jelszava a "sex drug and rock'n'roll". Inkább az elvont ambiental-metalt szeretem... A koncerteket sem szeretem, mert túl nagy a züllés... Meg a tömegtől is rosszul vagyok.


Eddig nem volt barátnőm, mert mindig úgy éreztem kilógok a sorból. Nem vagyok buz1. Több mint 1 éve szerelmes vagyok egy olyan lányba, akihez még 1 rohadt szót sem szóltam, csak a folyosón ha szembe jön akkor szemezek vele, de úgy veszem észre hogy nem jövök be neki, ami köszönhető annak is, hogy ebben a rohadt társadalomban szubkulturálisan bekategorizálják az embert... És hiába próbálom elfojtani ezt az érzést, már több mint egy éve nem sikerül...


Legjobban azt szeretem, ha kint vagyok az erdőben, sétálok és zenét hallgatok... Jövőképem se túl optimista: katonai pályára szeretnék menni, aztán lesz ami lesz alapon élni; ha háború lesz és lelőnek akkor ez van...


Már sokan mondták hogy menjek pszichológushoz, de már 18 éve ilyen vagyok és amúgy sem értene meg.... Elég pesszimista vagyok, viszont szuicid hajlamaim nincsenek. De mondták már régóta hogy így nem lehet élni, mert összeroppanok. Most akkor mi legyen?


2010. júl. 25. 01:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

mintha magamat hallanám, én 21/L vagyok, életembe nem szívtam el egy szál cigit sem, megvagyok anélkül is.

Az ivás annyi, h szilveszterkor egy pohár pezsgő... az is bőven elég.

Pesszimista vagyok én is, semmi életkedvem, ebben kell még fejlődnünk, azzal meg h nem ittál, és más vagy mint a többi, ne törődj, tudod manapság a link alakokból van több sajnos, elkéne még jónéhány ilyen gondolkodású fiatal mint te.

2010. júl. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát a társadalom a rendszer meg a piáló korombeliek szerintem is elég gázosak..és sokszor én is gondolom hogy rólam beszélnek, és sztem nem én vok az egyetlen...nincs veled semmi gond, azon kívül hogy kicsit antiszociális vagy, de ezt még fordíthatod a saját hasznodra is :))

20/L

2010. júl. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
át b.szpd tényleg elééf nagy ab bajunk nekem is eu4 20 VAGYOK ls asddif nem volr semmi!
2010. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Látom más is érez így... Csak úgy érzem, hogy totál egyedül vagyok, hiába vagyok akár a barátaimmal is... Napról napra élek, és várom a csodát, de így nem mehet tovább...


Utolsó: mit akartál írni? Mert nem tudom megfejteni...

2010. júl. 25. 01:35
 5/15 anonim válasza:
Sose vagy 1edül akár hogy is érzed..:)
2010. júl. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Drága szívem,


az a Te bajod, hogy teljesen normális vagy. A hiba nem a Te készülékedben van, és ezzel együtt azt mondom, azért, hogy saját magadban helyre tedd a sorból való szerencsés kilógásodat, keress egy okos, értelmes, nem futószalagon dolgozó pszichológust, és beszélgess vele jókat.

Azért érzed, hogy rólad beszélnek, figyelnek, mert tökéletesen tisztában vagy azzal, hogy nem tartozol a "kritikus tömeghez", de elég fiatal vagy ahhoz, hogy ne tudd magad tudatosan kivonni a környezet hatásai, elvárásai, véleménye alól. Te szeretnél közösségbe tartozni, csak nem abba, ami körülvesz, és ezt joggal sajnálod. A lányt pedig szólítsd meg, beszélgess vele, és ne gondold, tudod, mit gondol egy nő:-) Ne érezgess te olyanokat, hogy nem jössz be neki. Lehet, ugyanolyan szerelmes beléd, de ő tutira nem fog odamenni hozzád, hogy ezt tudtodra adja. Ha meg sem próbálod, sose deül ki, hogy ő lehet akár egy életre a társad. Ne menj el a nagy Ő mellett, mert mindenki az lehet, csak meg kell bizonyosodni róla. És ha nem ő, majd lesz másik. Az élet másban bonyolult, nem ilyenekben.

2010. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

," ami köszönhető annak is, hogy ebben a rohadt társadalomban szubkulturálisan bekategorizálják az embert... "


ebből a pár sorodból is látszik, hogy mennyire művelt vagy. Egy mulatságban nehogy a többiek legyenek állandóan a hibásak, ha szarul érzem magamat...

2010. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted a társadalommal nincsenek égető problémák? És igen is bekategorizálják az embert az öltözködése és zenei ízlése alapján.
2010. júl. 25. 17:50
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

én csak annyit mondanék.. hogy büszke lehetsz magadra, neked sikerült az, hogy nem tudtak hatást gyakorolni rád a kortársaid, nem akartál megfelelni az elvárásoknak úgymond, mentél a saját fejed után, jó értelemben.. Szerintem inkább büszkének kéne lenned erre. 18 évesen amúgy nagyon fiatal vagy, és nem hiszem, hogy "gáz", hogy nem részegedtél még le, és nem mentél még végig fél Mo.-n :P

Hagyd a fenébe, hogy mit mondanak mások, csináld, ami jól esik, személy szerint én sem vagyok mostanában "jóban" a társadalommal, de ezt az időt a saját magam fejlesztésére fordítom, aztán ki tudja, nagy a világ 6 milliárd emberrel, az élet meg hosszú, jönni fog még sok ember.. lehet találok valakit, akivel egy hullámhosszon leszek.

2010. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, azzal a különbséggel, hogy én néha iszom alkoholt (keveset, és csak az íze miatt), meg nem vagyok rosszul a tömegtől (csak zavar, de az is csak akkor, ha 20 lépést kéne tenni csak, és ott már nincs tömeg, például villamoson; csak lusta, akivel utazom).


Nekem sem tetszik a többiek (a nagy többség) életmódja, az ivás, a buli, a kinézetmánia, a rockmánia (aki nem azt hallgat, az nem ember), stb. Undorítóak az elmosott, fekete-fehér képek, melyen a velem egyneműek szerepelnek tükör előtt és kidudorított mellel. Szörnyű, hogy alig van pár témájuk.


Szeretek egyedül lenni, de amúgy sem találok valami könnyen társakat. Főleg, hogy nemcsak, hogy nem vagyok olyan, mint a nagy többség, hanem a "kisebbséghez" sem tartozom, egy külön faj vagyok. Nem érdekelnek a filmek, a divat, a zene sem annyira, a regények, az animék, a mangák, hanem ilyen változó, kórosan erős, fiús érdeklődési köreim vannak.


Én járok pszichológushoz, de nagyon megterhelő beszélni a titkaimról még egy olyan embernek is, akit köt az orvosi titoktartás. Nem hinném, hogy segít. Elmentem azért, hogy adjon önbizalmat, és rámutasson, min kell feltétlen változtatnom (vagy segítsen, hogy én rájöjjek), de már nem is tudom, hol tartunk... Már a szexualitásnál, a szexuális vágyaimnál... Mindennek az okát keresi egyébként, alig mond megoldást/megoldási lehetőséget, stb...

2010. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!