Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongást...

Generalizált szorongást diagnosztizált a pszichiáterem (GAD). Hogyan lehet ezzel együtt élni?

Figyelt kérdés
Prozacot(fluoxetint) írt fel 20mg-ot, amitől 1,5 hónapig fel voltam úgy pörögve(pozitívan lelkesedve), hogy nem tudtam elaludni, csak 1mg Xanax-szal. Beteg voltam az elején sokáig, de voltak normálisabb hangulataim néha, most pedig nagyjából minden rendben. A 20mg fel lett emelve 60mg-ra, Xanaxból már 1,5kell. Fluoxetint nyilván nem kell emelni(érdekes, hogy emeléskor nem volt komolyabb gondom tőle), de Xanaxnál az a csúnya tolerancia ott van...Szerintem már rászoktam, nyilván kellene egy harmadik gyógyszer ami nem addiktív és lassan csökkentve meg kellene szabadulni tőle. Orvos azt mondja rendben van ez így, de ha őszinte akarok lenni zsarolva érzem magam. Azaz oké a fluoxetin(nem addiktív durván, meg nem kell tovább emelni), de itt mindig marad para, hogy nem lesz mindig jófej és nem fog emelni. Mondjuk még egy év és 2-3mg? Éjszakai agyalás megszüntetésében segít a Xanax, nem elég az általános alvás higiénia, gyógynövény vackok, olvasás, stb.

2020. márc. 8. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Cipralexet szedek GAD-ra és az elején fel lett emelve az adagom 2mg Xanaxra. Most már csak 0,5-öt szedek. Fél szemmel csökkentgettem hetente, ami alapból gyorsnak számít, de mellé heti 3x edzek, mint állat és így sokkal könnyebb volt elviselni az elvonási tüneteket. Fogalmazhatunk úgy, hogy voltak kicsit rosszabb napok, de alapvetően elviselhető volt. Egyébként kb. egy évig szedtem a 2mg Xanaxot naponta.
2020. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen sportolok(nem nézek ki rosszul és nem feltűnő, hogy ketyós vagyok... Vagy csak azt hiszem, sz.Rok bele...)rendszeresen(nem túl későn), próbálom a rendszerességet betartani, az alvás miatt. Gyógyszerész szerint le kell futni egy maratont és kész! Gondolkodjunk! Egy gyerek aki nem alszik nyugodtabb lesz, ha helyette ugrál? Nekem használ az antidepresszáns, de felpörget és nehéz beszabályozni az alvást, xanax nélkül. Sedacur gyógynövényesből egy levélnyi sem használ. Maximum a sok tartósítószer van benne(mivel növényi alapú, gyorsan romlana)
2020. márc. 9. 23:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha felpörget, az azt jelenti, hogy mániát okoz (tudod: mint a mániás depresszió vagy másnéven bipoláris zavar). A betegtájékoztatón is rajta van, hogy ha mániás tüneteket tapasztal, az azonnal tájékoztassa a kezelőorvosát. Szóval usgyi a dokihoz.
2020. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre ha megvan a napi 60mg, miattam jöhet koronavírus vagy armageddon, sz. Rok bele.
2020. márc. 24. 07:26
 5/6 anonim válasza:
:DDD Így is van, jöhet bármi:) Azóta hogy vagy?
2020. nov. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Te jó ég egy éve szedem, most csökkentem heti 20mg-al, 4 nap után elhagyom a fluoxetint, mert nem hat (2 hónapja), illetve édességre ösztönöz. Nincs elvonási tünetem, ahogy ürül ki belőlem a fluoxetin úgy automatikusan megy a heti 0,25mg csökkentés (2-ről), orvos heti 0,5-ös csökkenést mondott, de rosszul lettem.. utolsó 1mg xanax lesz nehezebb szerintem. Anno segített a fluoxetin, ellenkező hatást hozott 10 hónap elteltével. Tehát nemhogy nincs elvonás, de jobb a közérzet. Fél éve attól rettegtem, hogy elmúlhat e a hatása. Valamennyire az új pozitív szokások megmaradtak(elküldök mindenkit a jó büdös....)). Nem vagyok gyógyszerpárti, de van az a helyzet. Illetve gyógyszer nélkül kezelhetetlen lettem volna. Xanax csak éjszakára szedált csak le. Omega3, Vitamin, Magnézium is volt, van mellette.
2021. márc. 16. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!